У січні українці платитимуть більше податків, а вчителі отримають доплати.
Перший місяць нового 2025 року принесе багато змін. Здебільшого вони будуть пов’язані з підвищенням цін і тарифів, проте будуть і приємні моменти. Що зміниться в Україні з 1 січня і до яких нововведень потрібно бути готовими – у матеріалі нижче.
- Чи зростуть пенсії та прожитковий мінімум у 2025 році
- Якими будуть тарифи на комуналку у 2025 році
- Як підвищать податки у 2025 році
- Що буде замість МСЕК у 2025 році
- Як подорожчає бензин із січня
- Якою буде субсидія для ВПО на оренду житла
- Якою буде зарплата вчителів у 2025 році
Чи зростуть пенсії та прожитковий мінімум у 2025 році
Традиційно на початку кожного року в Україні оголошують про збільшення мінімальних зарплат і пенсій, а також пов’язаних із ними виплати. Однак 2025 рік стане винятком.
У державному бюджеті 2025 року не виділено грошей на збільшення виплат. Тому мінімальна зарплата в січні буде колишньою – 8000 гривень на місяць. А за фактом через зростання податків вона зменшиться. Загальний прожитковий мінімум залишиться на рівні 2950 гривень на людину.
Грошей для індексації пенсії в Україні 2025 року також не виділено – мінімальна пенсія залишиться на рівні 2361 гривні. Однак неофіційно виплати пенсіонерам все ж підвищать у березні – приблизно на 10%.
Якими будуть тарифи на комуналку 2025 року
Тариф на електроенергію не переглядатимуть до 30 квітня 2025 року. Він залишиться на рівні 4,32 грн/кВт*год. Відомо, що з 1 січня на 30% зросте тариф “Укренерго” на передачу електрики. На ціни для населення безпосередньо це не вплине, проте великі підприємства можуть збільшити ціни на товари для кінцевого покупця.
А ось тариф на газ у січні переглянуть. У 2025 році Україна відмовиться від транзиту газу з Росії. Щоб компенсувати втрати, вартість транспортування газу для споживачів зросте в 4 рази або на 305%. Це може призвести до подорожчання всіх груп товарів.
Як підвищать податки у 2025 році
З 1 січня 2025 року діятимуть нові податки для ФОП. Підприємці сплачуватимуть єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 1760 гривень на місяць. Його можуть не платити особи, які перебувають на окупованих територіях, а також ФОПи-наймані співробітники.
Також із початком 2025 року зросте військовий збір. Підприємці 3 групи платитимуть 1% від доходу, інших груп – 10% мінімальної зарплати (наразі – 800 гривень на місяць). Фізичні особи будуть оплачувати 5% військового збору.
Підвищення податків в Україні найбільше вдарить по людях, які одночасно є ФОПами і найманими працівниками. Вони повинні будуть сплатити військовий збір двічі.
Що буде замість МСЕК у 2025 році
З 1 січня в Україні очікується остаточна ліквідація МСЕК. Таке рішення було ухвалено через оприлюднення фактів корупції та зловживань під час призначення інвалідності. Для осіб, яким було встановлено довічну інвалідність, нічого не зміниться.
Замість МСЕК встановлювати інвалідність будуть експертні команди лікарів при багатопрофільних лікарнях. Очікується, що процедура спроститься і стане доступною віддалено для деяких пацієнтів.
Як подорожчає бензин із січня
У січні зросте акциз на паливо, що позначиться на цінах на бензин. Подорожчання відчують не тільки водії, адже витрати на логістику включені в усі товари.
Якою буде субсидія для ВПО на оренду житла
У січні деяким переселенцям нараховуватиметься субсидія на оренду житла, яка діятиме на всій підконтрольній Україні території. Право на субсидію матимуть сім’ї, які орендують житло, і витрачають на оренду понад 20% своїх сукупних доходів. Звертатися за призначенням потрібно до найближчого відділення Пенсійного фонду.
Якою буде зарплата вчителів у 2025 році
Із січня зарплата вчителів зросте. Освітяни отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати – 1000 гривень після сплати податку. А з вересня 2025 року розмір допомоги становитиме 2000 гривень.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Хто з чоловіків зможе виїхати з України в січні 2025 року: всі категорії
- Хто не зможе отримати відстрочку від мобілізації в січні 2025 року: список
- Чи має право на відстрочку чоловік, який доглядає за людиною з інвалідністю: пояснення юриста