Здоровʼя

Як гучне убивство на Мангеттені показало “руйнацію” медичної системи в США

Як гучне убивство на Мангеттені показало "руйнацію" медичної системи в США

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Убивство керівника однієї з провідних компаній США на Мангеттені має не лише кримінальний підтекст

“Зухвале і цілеспрямоване” вбивство керівника провідної американської медичної страхової компанії Браяна Томпсона в самому центрі Нью-Йорка потрясло Америку. Але воно також вказало на індустрію вартістю у трильйони доларів, проти якої в американців закипає справжній гнів.

Здається, словосполучення “попередній дозвіл” не може викликати багато емоцій.

Але спекотним днем у липні цього року понад 100 людей зібралися біля головного офісу UnitedHealthcare, яку очолював Томпсон, аби протестувати проти політики компанії щодо відшкодування медичних витрат і відмов у покритті лікування.

І “попередній дозвіл” дозволяє страховим компаніям розглядати лікування до його оплати – і відмовляти в ньому.

Під час того протесту 11 людей були затримані поліцією за блокування дороги.

Дані поліції також свідчать, що подібні акції, організовані People’s Action Institute, відбулися і у Мейні, Нью-Йорку, Техасі, Західній Вірджинії.

Учасники протестів мають особистий досвід, коли страхова компанія відмовляла у покритті лікування, а також інші проблеми, пов’язані із системою охорони здоров’я, пояснює правозахисник Унаі Монте-Ірусте.

“Коли тобі відмовляють у лікуванні, доводиться проходити апеляційний процес, який надзвичайно складно виграти”, – пояснює експерт ВВС.

Як гучне убивство на Мангеттені показало "руйнацію" медичної системи в США

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Американці протестують проти відмови страхових компаній у покритті вартості лікування

Латентний гнів, який американці відчувають до системи охорони здоров’я – запаморочливої суміші провайдерів, прибуткових та неприбуткових компаній, страхових гігантів, урядових програм – просто вихлюпнувся на поверхню після вбивства Томпсона у центрі Нью-Йорка.

Бо він був керівником UnitedHealthcare, страхового підрозділу компанії з надання медичних послуг UnitedHealth Group. Компанії, яка є найбільшим медичним страховиком в США.

Убивство сталося у середу, а поліція і досі шукає підозрюваного. І досі його мотиви невідомі. Але на гільзах, знайдених на місці злочину, виявили написи “відмовити”, “захистити” та “усунути”. Саме таку тактику, як вважають критики системи, страхові компанії використовують, аби уникнути оплати лікування клієнтів і збільшити власні прибутки.

Якщо погортати сторінку Брайяна Томпсона у LinkedIn, стає зрозуміло, як багато людей висловлювали гнів, коли їм відмовляли в оплаті лікування.

На один з його дописів про те, як компанія працює над тим, щоб ліки були більш доступними, одна жінка написала:

“В мене четверта стадія раку легенів. Я щойно залишила UnitedHealthcare, тому що вони відкидали усі мої звернення щодо покриття ліків. І кожного місяця це була інша причина відмови”.

Як гучне убивство на Мангеттені показало "руйнацію" медичної системи в США

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Цього літа люди протестували проти дій саме тої страхової, керівника якого застрелили в Нью-Йорку

Дружина Томпсона розповіла американському мовнику NBC, що її чоловік раніше отримував погрози.

Експерт з безпеки каже, що високі ціни на цілу низку важливих товарів та послуг неминуче призводять до напруги в суспільстві і загрозі керівникам компаній.

“Зараз в Сполучених Штатах багато гніву”, – каже Філіп Кляйн, керівник базованої в Техасі приватної безпекової фірми, яка охороняла Браяна Томпсона на початку 2000-х. Детектив каже, що шокований тим, що у Томпсона не було охорони на час його поїздки до Нью-Йорка.

“Компаніям варто прокинутися і зрозуміти, що їхніх керівників можуть переслідувати будь-де”, – каже Кляйн, додаючи, що після убивства Томпсона телефон його компанії просто розривається від дзвінків майбутніх клієнтів.

Як гучне убивство на Мангеттені показало "руйнацію" медичної системи в США

Автор фото, UnitedHealthcare

Підпис до фото, Браян Томпсон працював у UnitedHealth Group 20 років

Одразу після вбивства Браяна Томпсона багато політиків та бізнесменів висловлювали співчуття.

У заяві UnitedHealth Group також йшлося про те, що компанія отримує багато повідомлень про співчуття від “пацієнтів, клієнтів, медиків, асоціацій, урядовців та інших небайдужих людей”.

Але онлайн багато людей, включно із клієнтами самої UnitedHealthcare та інших страхових компаній реагували по-іншому.

Ці реакції різнилися від чорних жартів (одним із яких був “наші думки і попередній дозвіл” – жарт побудований на сполученні фраз “наші думки і молитви” із “попередній дозвіл”), до прямого визнання, що жодного жалю через смерть Томпсона не відчувають. Були і такі, хто радів тому, що керівника страхової компанії застрелили.

Разом із гнівом у дописах в соцмережах відчувається і політичний розбрат в американському суспільстві – від соціалістичних до крайньоправих поглядів. Були і ті, що просто ділилися своїми історіями того, як страхові компанії відмовляли у покритті лікування.

“Наша система охорони здоров’я розділена і зруйнована, – каже представник People’s Action. – Саме тому зараз лунають такі різкі заяви. Люди, які у різні способи на собі відчувають зламаність цієї системи, висловлюють свій гнів”.

Дописи американців, спровоковані смертю керівника медичної страхової компанії, свідчать про розпач, який люди відчувають щодо цих компаній і американської медичної системи загалом.

Запаморочливо складна система

“Система є надзвичайно складною, – розповідає Сара Коллінз, старший науковий співробітник дослідницької фундації The Commonwealth Fund. – Навіть просто розібратися і збагнути як можна отримати покриття на лікування може стати справжнім викликом для людини. Все може здаватися простим, поки ви не захворієте і вам знадобиться реальне лікування”.

За останніми дослідженнями фундації, 45% застрахованих працездатного віку були змушені доплатити за лікування яке, як вони вважали, мало б бути безкоштовним і покрито медичною страховкою. І лише половина із них знайшли в собі сили оскаржити це. 17% учасників дослідження заявили, що страхові компанії відмовили їм у покритті лікування, офіційно призначеного лікарем.

Американська система охорони здоров’я є не лише дуже складною, але й дорогою, при чому головні рахунки мають сплачувати саме пацієнти.

Ціни на медичні послуги встановлюють так звані провайдери і стразові компанії, пояснює Коллінз, а це означає, що рахунки, які оплачує пацієнт або страхова компанія мають мало спільного з тим, скільки реально коштує те чи інше лікування.

“Ми виявили високий відсоток людей, які кажуть, що вартість лікування для них є непідйомною, навіть в системі фінансованих урядом програм Medicaid та Medicare”, – пояснює науковиця.

“Люди накопичують борги за лікування, бо вони не можуть оплатити виставлені їм медичні рахунки. Ця ситуація в США є унікальною. Ми справді маємо кризу медичних боргів”.

ВВС звернулася до UnitedHealth Group за коментарем і очікує відповіді.

Також може бути цікавим