Здоровʼя

Дієтологиня назвала найкращу білкову добавку для салату

Дієтологиня назвала найкращу білкову добавку для салату

Салат – це ідеальний прийом їжі на обід або вечерю, а з різними добавками він може варіюватися від легкого гарніру до ситної окремої страви. Як пише EatingWell, корисний салат має містити багато зелені та овочів і овочів, проте необхідно також додавати в нього білок, щоб ви почувалися ситим. Сертифікована дієтологиня Наталі Ріццо радить звернути увагу на сочевицю, оскільки вона містить велику кількість білка, забезпечуючи ситість, а також є доступною і зручною для приготування.

Що таке сочевиця і чи корисна вона?

Як зазначає Ріццо, сочевиця не тільки недорога й універсальна, а й приємна на смак, і від природи багата на білок і клітковину. Вона буває кількох видів, наприклад, червона, зелена, коричнева та чорна. Як зазначає дієтологиня, червона сочевиця занадто м’яка для салатів, тож краще звернути увагу на інші види.

Одна чашка вареної сочевиці містить 18 грамів білка і цілих 16 грамів клітковини. Сочевиця також є хорошим джерелом калію і чудовим джерелом фолієвої кислоти. Калій відіграє роль у регулюванні артеріального тиску і гідратації, в той час як фолієва кислота підтримує утворення еритроцитів і здорову вагітність.

Нарешті, сочевиця також багата на залізо, яке відіграє велику роль у рівні кисню в крові. Без достатньої кількості заліза ви можете відчувати головний біль, втому, запаморочення або застуду.

Яку сочевицю купити

Найчастіше в магазинах можна знайти сушену сочевицю, приготування якої займає 15-20 хвилин. Також продається консервована сочевиця, яка попередньо приготована й упакована в солону рідину для збереження.

Універсальна формула для створення корисного салату

Салатна зелень: 3 чашки (зазвичай одна чашка вміщує об’єм 250 мл) – це може бути шпинат, ромен, рукола або інша зелень за вашим вибором.

Фрукти та овочі: щонайменше ½ чашки фруктів і/або овочів (наприклад, варений батат, смажений буряк, ягоди, кавун і багато іншого).

Зернові: ½ чашки (вибирайте цільні зерна, такі як кіноа, булгур і коричневий рис)

Білок: 80-170 грамів або ½-1 чашка (майте на увазі, що вегетаріанські джерела білка містять менше калорій і насичених жирів, ніж тваринні білки, тому змішуйте і поєднуйте їх. Включайте такі варіанти, як сочевиця, чорна квасоля, нут, біла квасоля і тофу).

Сир і горіхи: по 15 грамів кожного. (жир у цих добавках сприяє насиченню, але може призвести до перевищення денної норми калорій).

Заправка: 2 столові ложки

Раніше дієтолог пояснив, чому корисно їсти яйця в літньому віці. Зокрема, в яйцях в них містяться деякі ключові поживні речовини, які важливі для здорового старіння, включно з холіном і вітаміном D.

Також може бути цікавим