Технології

З віком час біжить швидше – це нещодавно довели вчені. Що можна зробити, щоб його пригальмувати?

Мабуть, кожна людина старша 40-45 років помічала, що з віком час починає бігти швидше.

З віком час біжить швидше – це нещодавно довели вчені. Що можна зробити, щоб його пригальмувати?

Якщо раніше здавалося, що попереду купа часу, можна відкласти важливі справи на потім, то тепер виникає відчуття, що кількість годин на добу помітно зменшилася. Здається, що прості справи стали забирати більше часу. Але чому так відбувається?

Наукове обґрунтування

Виявляється, прискорений плин часу в зрілому віці не є суб'єктивним відчуттям. Цю особливість змогли пояснити японські вчені. За проведеними ними дослідженнями з'ясувалося, що роки впливають на зношування нейронів у людському мозку, і завдяки цьому спотворюється відчуття часу. Виявляється, нейрони надкрайової звивини тім'яної частки з часом починають втомлюватися, відстаючи від темпу діяльності інших нейронів. Ця особливість добре помітна у літніх людей, у них виникає відчуття, що час мчить зі збільшеною швидкістю, але вони при цьому нічого не в змозі встигнути, вважаючи, що у них попереду ще багато часу, постійно відкладають все на потім, інформує Ukr.Media.

Насправді так воно і є, якщо людина раніше могла робити кілька справ одночасно, то тепер їх виконання затягується. Навіть прості дії, що вимагають мінімальної зосередженості, затягуються на кілька годин. Після 40 досить складно дається навчання, фахівці пов'язують цей факт з особливостями роботи мозку. У юності багато нових вражень, мозок ретельно обробляє і запам'ятовує незвичні дії та досвід, у наступних ситуаціях він просто починає діяти в схожих ситуаціях на автоматі. З віком нових вражень стає менше, мозок працює на автопілоті по "застарілих" нейронних зв'язках.

Нове — це добре забуте старе.

Якщо мозок зайнятий обробкою нової інформації, то здається, що годинник завмирає. З цієї причини нам у дитинстві здавалося, що час тягнеться повільно, а не біжить, як зараз. Чим старша людина, тим швидше в її житті плине час.

Як уповільнити хід часу?

Для цього необхідно змушувати свій мозок перебувати в постійній роботі, щоб він міг контролювати час. Допомогти в цьому можуть нові враження. Зрозуміло, що не всі ми можемо знайти кошти і час на подорожі в інші країни, але прогулятися в місцях, де ви ніколи раніше не бували, сходити на прем'єру в театр або музей можна цілком. Також благотворно впливає на діяльність мозку пізнавання нової інформації, спілкування з новими знайомими, нові хобі та захоплення.

Ще один дієвий метод, який вчені радять, це записування кожної години свого життя. Кожного дня треба складати невеликий план тих справ, які належить зробити завтра. А коли приходить новий день, обов'язково треба записувати, що зробив за минулу годину, це допомагає реально оцінювати часові рамки і більше встигати.

Також змусити працювати мозок більш продуктивно може допомогти тісніший взаємозв'язок міжпівкульних зв'язків. Наприклад, виконання звичних дій лівою рукою (якщо ви правша і навпаки). Пробуйте тримати столові прибори незвичною рукою, писати, малювати, застібати одяг. Або робити спеціальні вправи: виконувати одночасно різні дії руками, ногами або пальцями.

Наприклад таке: одночасно, однією рукою відстовбурчуємо мізинець, на іншій великий. Слідом: однією — безіменний, на іншою — вказівний і т. д. Потім у зворотному порядку.

Ці способи допомагають розвинути півкулі мозку приблизно на одному рівні.

Також може бути цікавим