З таким неприємним сюрпризом стикається багато господинь.
Уявіть собі білосніжну постіль з атласними переливами або мереживами. Красиво? Тільки є одне але. Після декількох прань в машинці біла постільна білизна може стати сірою. Чому так відбувається?
Причина перша — сучасні порошки
У рекламі пральних засобів нам часто говорять про те, що машинка псується від накипу. Виробники порошків пропонують рішення — спеціальні добавки, що запобігають осіданню осаду на деталях пристрою, інформує Ukr.Media.
Дійсно, використання калгонітів і окислювачів сприяє вимиванню бруду з машинки. Тільки ось цей накип потрапляє в барабан під час прання. Вона осідає на речах, надаючи білій постільній білизні сірий відтінок.
Причина друга — перепади температури води при пранні
У машинці тканини піддаються впливу холодної і гарячої рідини. Основна частина процесу проходить при високій температурі. В цей час дрібні невидимі оку частинки бруду піднімаються до поверхні тканини.
Якщо обробка речей триває у воді однієї температури, осад вимивається в каналізацію. Однак в машинці полоскання проводиться холодною рідиною. При різкому перепаді температури частинки бруду опускаються на тканину. Результат — постільна білизна білого кольору після прання стає сірою.
Причина третя — недотримання правил прання
Нерідко при обробці тканини ми основну увагу приділяємо забарвленню. Темне не змішуємо зі світлим, кольорове обробляємо прохолодною рідиною, щоб не линяло. Однак біле дозволяємо собі прати при 60 — 90 градусах і не дивимося на рекомендації виробника.
Однак в сучасних матеріалах натуральні волокна часто змішують з синтетичними. Саме це поєднання може привести до зміни відтінку тканини. Для чистої бавовни і льону висока температура безпечна. Синтетика ж може змінити колір. Ось і виходить, натуральні включення залишаються білими, але добавки змінюються. Через тісне переплетення волокон все полотно постільної білизни виглядає сірим.
Як запобігти зміні відтінку
Все просто:
- Періодично чистити машинку від накипу, видаляти бруд з відсіку з порошком.
- Полоскати білу білизну в теплій воді. Якщо у вашій машинці немає функції підігріву води при полосканні — робіть так: запускайте прання без полоскання, після зупинки машинки повторіть процедуру, але вже без порошку і з усіма функціями.
- Дотримуватися рекомендацій по обробці тканини, що зазначені на бирці виробу.