Технології

“Підключився до сусідського Wi-Fi і користуюся інтернетом безкоштовно, що мені загрожує?” — розбираємося

Чим це загрожує.

"Підключився до сусідського Wi-Fi і користуюся інтернетом безкоштовно, що мені загрожує?" — розбираємося

Несанкціонований доступ до чужої Wi-Fi мережі може здаватися безневинною витівкою та способом зекономити. Проте такі дії можуть мати серйозні наслідки для обох сторін, інформує Ukr.Media.

Досить цікаве питання знайшов на форумах: — Коли мені проводили інтернет, то встановили пароль, який був моєю адресою латиницею та номером квартири. Через деякий час я вирішив спробувати цей пароль до сусідського Wi-Fi, підставивши його номер квартири. Все спрацювало. Хочу користуватися сусідським інтернетом безкоштовно, а свій відключити. Що мені буде за це?

Спробую на нього відповісти. Я не юрист, але використавши банальну логіку та інформацію з інтернету, можу скласти приблизну картину наслідків.

Якщо міркувати юридично, то підбір пароля до сусідського Wi-Fi є зламом. Але на практиці, кримінальне покарання за використання чужого доступу до інтернету може бути лише в тому випадку, якщо за допомогою цього доступу ви отримали доступ до файлів вашого сусіда або знищили якусь інформацію.

Також відповідальність настає у випадку поломки якоїсь техніки від подібного впливу. Наприклад, за допомогою неправомірного підключення ви отримали доступ до розумної розетки і увімкнули праску, яка своєю чергою викликала пожежу або інші наслідки.

Якщо нічого й не сталося, а ви просто використовуєте чужий доступ, то це не означає, що сусід, коли дізнається, не зможе подати на вас цивільний позов, у якому вимагатиме багато чого — від компенсації за уповільнення швидкості до компенсації, виходячи з обсягу споживаного трафіку.

Також не виключаємо і можливу моральну шкоду, внаслідок якої ваш сусід міг зазнавати якихось труднощів з доступом до мережі. Тому краще не варто так робити, а використовувати окремий доступ до мережі.

Є ще нюанс — якщо провайдер дізнається, що один договір використовується більш ніж на 1 квартиру, то може розірвати договір із сусідом (такі випадки рідкісні, але траплялися).

Але й це ще не все. У випадку, коли ви підключаєтеся до чужої Wi-Fi-мережі, ви не знаєте, як все налаштовано і влаштовано у сусіда. Наприклад, за певних обставин можна заразити свої пристрої мережевим хробаком, який здатний здійснювати найрізноманітніші дії з вашим ПК або смартфоном.

У світі існують відкриті Wi-Fi-точки, створені спеціально для отримання доступу до інших пристроїв. Це спрацює, якщо ваш ПК або смартфон вже морально застарів і не має сучасного захисту від подібного.

Дізнатися, хто підключений до вашого роутера, досить просто — потрібно зайти в адміністраторський розділ маршрутизатора і подивитися список клієнтів. Якщо є невідомий вам пристрій, то потрібно його відключити і змінити пароль до Wi-Fi.

Також може бути цікавим