Простий спосіб відкритися змінам у житті.
Є щось цілюще в прибиранні. А все тому, що коли ми наводимо порядок у нашому оточенні, у нашій голові теж відбуваються подібні зміни. Позбавляючись непотрібних речей, ми приводимо своє життя до ладу, інформує Ukr.Media.
Прибирання безладу в просторі нашого будинку чи офісу — один із найдієвіших і найпростіших способів відкритися змінам у житті.
Здається, що цей рецепт щастя досить простий. То чому ж у будинках, де завжди чисто, не завжди є щастя?
Тому що не всі розуміють, що таке безлад насправді. Безлад — це не пил на шафі і не пляма від чашки чаю, безлад — це речі, від яких ми не можемо позбутися. Речі, які ми зберігаємо "про всяк випадок", "бо шкода викинути", "бо, може, ще раз одягну".
Нам, людям, важко розлучатися з матеріальним. Але саме воно є перешкодою на шляху до щастя.
Кожна зламана річ у вашому домі — це нагадування, що щось у вашому житті пішло не так. Свідомість давно перестала помічати дверцята шафи, що нещільно закриваються, зламаний тостер чи кран, що протікає, але для підсвідомості це явна неповага до себе. Недбале, неповажне ставлення, яке ви проявляєте до свого дому, відображає ваше ставлення до себе. Ви терпите ці несправні предмети, а отже, ви, ймовірно, будете терпіти й те, що ваш партнер, начальник, друг ставляться до вас неповажливо. Але ви можете змінити все це будь-якої миті!
Подумайте, де у вашому домі зазвичай безлад?
Не переміщуйте речі з одного місця в інше. Розберіться з ними. Це буде сигналом вашій несвідомій частині. Не зациклюйтесь на кожній дрібниці. Позбавляючись старих речей, ви звільняєте місце для нових, більш якісних, гарних, а головне потрібних речей.
Особливу увагу приділіть головному входу. Тут має бути ідеальний порядок. Вхід у будинок або квартиру відображає ваше ставлення до світу і навпаки. Якщо вашому погляду постає захаращений коридор після того, як ви переступаєте поріг дому — ваш рівень енергії одразу падає.
Коридори — це артерії вашого дому. Саме тут тече "життєдайна енергія". Якщо проходи захаращені, енергія замість того, щоб текти, вдаряється об перешкоди.
Гардероби та їхній вміст часто перетворюються на справжній хаос через надмірне накопичення старих речей. У них пам'ять усього нашого минулого. Ми зберігаємо там одяг і речі, про які давно мали б забути і звільнити місце для нового. Поки речі, якими ми не користуємося, не зникнуть з нашого гардероба, речі, про які ми мріємо, там не з'являться. Причому йдеться як про фізичні речі, так і про нефізичні якості. Гардероб — це наша душа.
Сумочки, кишені. Обов'язково зробіть перебирання цих просторів. Всяка гидота, використані серветки, відірваний ґудзик та інше дрібне сміття — це здаються незначними речами, але їх присутність постійно дратує та створює відчуття безладу.
Робочий стіл. Скільки часу ми витрачаємо на пошук документів, схованих під купою паперів, відомо тим, у кого є проблеми з встановленням певних правил та їх послідовним дотриманням. Організуйте свій стіл, і ви побачите, як деякі проблеми вирішуються самі собою.
Автомобіль і комп'ютер — наше продовження. Якщо, сідаючи в машину, ви подумки повторюєте "Треба почистити" — саме час це зробити. Аналогічно з комп'ютером. Клавіатуру, та й усю внутрішність комп'ютера необхідно пропилососити. Доглядайте за своїми речами так, як би ви дбали про себе. Можливо, це буде достатньо сильним сигналом для вашої підсвідомості, щоб зробити те саме.
Найкраще починати прибирання з невеликого завдання. Спочатку організуйте одну шафу і подивіться, як ви будете себе після цього почувати. Як це вас змінить? Чи отримаєте ви задоволення? Але не напружуйтесь і не перевантажуйте себе раптовим генеральним прибиранням. Це не тортури, а випробування.
Прибираючи, не питайте себе: "Чи знадобиться мені це колись?". Ви завжди будете говорити собі, що "можливо в майбутньому, ця річ…". Це пастка, в яку ви потрапляли роками.
Якщо ви не наважуєтесь викидати речі, встановіть правило: якщо в домі з'являється нова річ, замість неї має зникнути одна стара.