Технології

Як помити вікна без розводів: запам’ятайте цю формулу швидкого прибирання

З приходом свят завжди хочеться чистоти та оновлень у домі. Розпочніть щорічне новорічне прибирання квартири з миття вікон.

Як помити вікна без розводів: запам'ятайте цю формулу швидкого прибирання

Після літа вікна стають пильними та брудними, на них утворюються розводи та білий наліт. Щоб до квартири проникало більше сонячного світла, а дивитися на вуличні пейзажі було приємніше, подумайте про те, щоб присвятити півгодини вільного часу прибиранню. Так саме пів години, тому що не слід мити відразу всі вікна — наженете холоду у будинок та дуже втомитеся. Тому радимо за один раз мити одне вікно — адже час до свят ще є. Так миття буде без поспіху та без втоми, тому вікна будуть чистіше. А ми поки розповімо, як швидко помити вікна всередині та зовні в домашніх умовах, інформує Ukr.Media.

Чи можна помити вікна у квартирі без розводів?

Змусити вікна сяяти без єдиного розводу — можливо. Головне, не мити їх під прямими сонячними променями та коли є вітер: засіб для чищення висихатиме надто швидко, що призведе до утворення плям, на яких обов'язково затримається пил. Також не додавайте у воду забагато засобу для чищення. Якщо в розчині утвориться густа мильна піна, під час прибирання вона обов'язково залишиться на вікнах у вигляді розводів.

І останнє правило, яке дозволить помити вікна без смуг, — не використовувати тканини з ворсом. Після того, як поверхню буде очищено, краще висушити її сухою ганчіркою з мікрофібри. У крайньому випадку можна скористатися одноразовими паперовими серветками або протерти вікна газетою, як це колись робили ще наші бабусі.

Як швидко помити вікна: інструменти та засоби

Перш ніж починати чистку вікон, приготуйте необхідні інструменти та засіб для миття. Заздалегідь придбайте в господарському магазині пару скребків з гумовими лезами, губку та серветку з мікрофібри.

Не обов'язково мити вікна агресивною хімією. Для тих, хто боїться пошкодити покриття віконних рам, підійдуть натуральні засоби, які знайдуться в кожному домі. Потрібно тільки налити у відро теплої води і додати столову ложку засобу для миття посуду. Такий слабкий розчин можна буде безпечно наносити на скло.

Порядок дій:

1. Почніть чистку вікон з видалення пилу. Пропилососьте щілини між віконними рамами, підвіконня, фурнітуру та саме скло. Додатково протріть поверхню сухою ганчіркою. Щоб бруд зі штор чи жалюзі не осипався на вікна, зніміть їх, а потім протріть або відправте в прання.

2. Очистіть важкодоступні місця від накопиченого сміття за допомогою зубної щітки. Позбудьтеся засохлого бруду на зовнішньому фасаді, зокрема на зовнішніх відливах.

3. Змочіть губку в мильному розчині та нанесіть на скло. Утримайтеся від виконання акробатичних номерів, балансуючи на підвіконні та намагаючись дотягнутися до забруднених ділянок зовні — просто візьміть швабру з пласкою насадкою і розподіліть нею засіб по склу з боку вулиці.

4. Притисніть лезо скребка до скла у верхній частині вікна. Рухаючись згори донизу, почніть зчищати мильний засіб. Переміщуйте скребок в одному й тому ж напрямку — по вертикалі. Протріть лезо чистим рушником від залишків піни і знову пройдіться по склу, зберігаючи попередню траєкторію. Потім протріть вікно ганчіркою з мікрофібри.

5. Якщо ви не знаєте, чим помити вікна, щоб весь бруд зник з першого разу, скористайтеся нетоксичним і антибактеріальним засобом — столовим оцтом. Додайте в мильний розчин півсклянки білого оцту, перелийте засіб у пульверизатор і розпиліть по поверхні вікна, попередньо захистивши руки рукавичками. Залиште оцет на півхвилини, після чого протріть скло вологою губкою.

6. Для усунення точкових забруднень — смоли або пташиного посліду — підійде половинка лимона. Це чудова альтернатива професійним абразивним сумішам. Розріжте цитрус, дістаньте з нього кісточки і протріть м'якоттю скло. Через кілька секунд видаліть лимонний сік, що залишився, ганчіркою.

7. Якщо вдома не знайшлося ні оцту, ні лимона, дістаньте з аптечки спирт або антисептик. Хитрість у тому, щоб додати дезінфікуючий засіб не у звичайну, а в дистильовану воду — на 500 мл рідини знадобиться дві столові ложки. Дистильована вода не містить домішок, а отже не залишить розводів, на відміну від звичайної водопровідної води.

8. Після всіх етапів очищення дочекайтеся повного висихання вікна і ще раз протріть його сухою безворсовою ганчіркою.

Також може бути цікавим