Як нікому не помітні деталі значною мірою поліпшують наш побут.
Кожен, кому хоч раз доводилося відкривати пляшку з соняшниковою олією, напевно помічав всередині шийки дивні прорізи. Більшість домогосподарок досі впевнені, що призначені вони для фіксації пляшкових гейзерів (дозаторів) — тих, що зазвичай використовують бармени для дозування напоїв, інформує Ukr.Media.
Проте насправді, це не зовсім так. Адже насправді, щоб встановити дозатор на шийку, прорізи не потрібні. Гейзер має ширину основи, достатню для всіх стандартних пляшок, тому щільно сідає практично на будь-яку шийку. То для чого ж тоді потрібні загадкові пелюстки всередині пляшки?
Річ у тім, що самі по собі пелюстки — це і є дозатор. Його пристрій придумали і описали ще більше 50 років тому. Щоправда, при виробництві пляшок прорізи в шийці стали впроваджувати тільки на початку 90-х.
Олія з таким вбудованим дозатором не бризкає при наливанні, як, наприклад, вода зі звичайної пляшки, ллється повільно рівномірним струменем, дозволяючи контролювати необхідну кількість продукту.
Інша перевага не така очевидна, але якщо вам коли-небудь доводилося наливати олію зі звичайної пляшки, ви точно знаєте, про що мова. Зазвичай у цьому випадку олія так і намагається вислизнути з шийки, і як би ви не старалися, зовні на ній неминуче залишаються масляні патьоки. Для цього і придумали пелюстки. Вони дозволяють затримувати залишкову кількість олії при наливанні і тримати шийку в відносній чистоті, а у випадку падіння пляшки з відкритою кришкою — ще й підняти її з мінімальними втратами.
Нарешті, остання фішка стосується ущільнювального кільця-чеки, яке багато хто викидає відразу після відкупорювання нової пляшки з олією.
Якщо перевернути і вставити таку "чеку" між прорізами, то вона перекриє більшу частину горловини, залишивши під вихід олії лише невеликий отвір, завдяки чому масляний струмінь стане дуже тонким.