Подорожі

Lonely Planet назвав 10 незвичайних екстремальних видів спорту для любителів гострих відчуттів

Lonely Planet назвав 10 незвичайних екстремальних видів спорту для любителів гострих відчуттів

Поки більшість туристів на відпочинку ставлять у пріоритет безпеку, деякі відпочивальники готові піти на великий ризик заради гострих відчуттів.

Фанатка екстремального туризму Фліп Бірнс у своєму блозі для найбільшого у світі туристичного видавництва Lonely Planet назвала десять незвичайних екстремальних видів спорту, які не можна пропустити тим, хто полюбляє випробовувати себе на міцність.

“Від гірськолижного альпінізму до дайвінгу зі скель, кайтфойлінгу та дайвінгу до затонулих об’єктів – ось список екстремальних видів спорту, які не можна пропустити і які гарантовано дадуть вам заряд адреналіну”, – інтригує Фліп.

10 екстремальних видів спорту, які не можна пропустити

1. Кайтфойлінг. Цей вид спорту підійде тим, кому більш популярний кайтсерфінг уже здається занадто простим. Кайтфойлінг же дає змогу райдерам “літати” над водою на гідрокрилах, прикріплених до дощок, які приводять у рух величезні повітряні змії. Спробувати його Фліп рекомендує на пляжі Істні недалеко від Портсмута в Англії або в Ель-Гуні на Червоному морі в Єгипті.

2. Пірнання до затонулих об’єктів. “Підводне плавання стає більш захопливим, коли метою є похмурі рештки корабля, літака або іншої конструкції, що затонула під поверхнею”, – каже екстремалка, особливо рекомендуючи для цього виду відпочинку узбережжя Балтійського моря в Данії – справжню скарбницю для занурень на затонулі об’єкти завдяки низькому рівню солі, що допоміг зберегти дерев’яні крейсери та пароплави часів Першої світової війни.

3. SailGP. Своєрідний еквівалент “Формули 1” на воді являє собою швидкісні перегони на катамаранах F50. Sydney Harbor в Австралії – одна з найвідоміших подій у цій сфері.

4. Стрибки зі скелі. Це, на перший погляд, просте заняття вимагає від спортсменів надзвичайної фізичної підготовки та концентрації, необхідної для удару об воду з силою, що майже в 10 разів перевищує силу тяжіння. У Європі найпопулярнішими місцями для стрибків зі скель є регіони Апулія в Італії та Алгарві в Португалії, а також грецькі Кіклади.

5. Гірськолижний спорт. У цьому випадку лижники починають зі сходження на гору, а потім спускаються на лижах назад. Залежно від складності траси їм може знадобитися додаткове спорядження – льодоруби, обв’язки, мотузки тощо. Тим, кого зацікавить такий вид екстремального відпочинку, Фліп радить вирушити до французьких Альп або гір Колорадо в США, де є відповідні школи і траси.

6. Пірнання в лід. “Вам не потрібно бути зірковим спортсменом, щоб зайнятися крижаним пірнанням – вам просто потрібна рішучість. У фінському Леві, норвезькому Буде та навіть у данському приморському Копенгагені підлітки регулярно занурюються в крижану воду”, – каже експертка. Закріпити враження вона радить у прилеглій сауні, щоб отримати термальний шок, який викликає ендорфіни.

7. Via ferrata. “Віа феррата” італійською означає “залізний шлях”, що проходить гірською стежкою, яка складається з перекладин, перил і тросів, прорізаних у скелі. Її розробили під час Першої світової війни для пересування військ через Альпи, але тепер це захопливий маршрут через райони, які в іншому разі були б призначені тільки для альпіністів. Головний центр “віа феррата” у світі – Італійські Доломіти.

8. Екстремальний снорклінг. “Вам не потрібен балон із повітрям, щоб отримати екстремальний досвід – просто вирушайте до Ісландії. Ця містична земля лави та надприродної пишноти, де б’ють гейзери, а льодовики безжально розривають ландшафт, пропонує безкінечні розваги, які розбудять будь-яку авантюрну душу. Не останнє місце серед них посідає снорклінг у сухому костюмі в розломі Сільфра. Уявіть собі, як ви плаваєте в гігантському алмазі над підводним ландшафтом, що формувався мільйони років, де водорості майорять, наче шифон, і стає зрозумілим, чому цей досвід не схожий на жоден інший”, – каже Фліп.

9. Швидкісний пуск на гірському велосипеді. Головна відмінність від звичайного катання на велосипеді тут – відсутність обмежень щодо швидкості. Екстремали в повному захисному екіпіруванні просто летять вниз спеціальними трасами. Цей вид спорту останнім часом став особливо популярним у Маямі (США), де несподівано з’явилося безліч спеціальних трас.

10. Піші прогулянки на великі відстані. Від звичайного хайкінгу цей екстремальний вид спорту відрізняється тривалістю – на туристів чекають тижні важких підйомів і спусків гірською місцевістю. Найпростішим місцем для отримання навичок походу на далекі відстані є “Шлях Каміно” в Іспанії та Португалії, проходження якого може затягнутися на місяць.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти з безпеки назвали найсмертоносніші види відпочинку. Очолив рейтинг альпінізм.

Також може бути цікавим