Музика і кіно

У ЄС пропонують заборонити популярний російський трек “Сигма Бой”: що це за пісня

У ЄС пропонують заборонити популярний російський трек "Сигма Бой": що це за пісня

Навіть під час повномасштабної війни з РФ російські пісні залишаються популярними в Україні та нерідко потрапляють у музичні топи. Однією з них є “Сигма бой” – цей трек поширився світом через TikTok і став об’єктом великого скандалу. Ми розібралися, хто такий “Сигма Бой” і чому пісню запропонували заборонити в ЄС.

Що таке “Сигма Бой”

“Сигма бой” – це пісня російських блогерок 11-річної Бетсі та 12-річної Марії Янковської. Трек розповідає про юнака, якого “хоче добитися кожна дівчина”. Скандальний кліп критикують за пропаганду патріархальних і сексистських поглядів на стосунки, проросійський дискурс, а також за відверте вбрання виконавиць.

У молодіжному сленгу термін “сигма” означає впевненого в собі та байдужого до громадської думки чоловіка, який не прагне нікому сподобатися. Він відрізняється від “альфа-самця” відстроненістю і становищем поза соціальною ієрархією. У кінематографі образу “сигми” зазвичай притаманні ненависть до жінок, зневага до соціальних норм. Термін виник у 2010-х роках, а найпопулярнішим його втіленням вважається головний герой фільму “Американський психопат”.

Чому пісню хочуть заборонити

Заборонити “Сігма Бой” запропонувала Нелла Ріль, депутатка Європарламенту від німецької партії Volt, ідеться в стенограмі засідання. Вона вважає пісню шкідливою через те, що в ній пропагуються патріархальні та проросійські погляди, які можуть бути особливо згубними для українців:

Ви знаєте “Сигма Бой”? Це вірусний російський троп, що використовується в соціальних мережах, який передає патріархальний і проросійський світогляд. Він найпоширеніший серед підлітків і є одним із прикладів проникнення Росії в популярний дискурс через соціальні мережі. Росія зрозуміла, як впровадити ці ідеї в суспільство: націлитися на молодих українців з їхніми телефонами, змінити історії, які українці розповідають своєму суспільству. ЄС має надати підтримку і відповісти навіть на ці невеликі спроби пропаганди.

Цікаво, що трек можуть заборонити навіть на батьківщині. Російські активісти обурилися через сексуалізацію дітей і попросили Генпрокуратуру перевірити пісню на відповідність моральним засадам.

Також може бути цікавим