Музей у темряві "Третя після опівночі" — єдиний в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів. 4 роки тому вони вимкнули світло і провели першу екскурсію.
Музей проводить 4 види ексурсій:
● прогулянка у темряві (для одного чи компанії);
● побачення у темряві (для пари);
● прогулянка “відчуй Київ” (для одного/двох);
● для дітей (онлайн/офлайн).
Доволі часто в музеї проводять безкоштовні виставки. Наразі можна відвідати виставки “Кіномистецтво на дотик” та “Україна на дотик”. Особисто я відвідала першу. Триватиме вона до 15 листопада з 12:00 до 22:00 безкоштовно за умови бронювання за номером 073 345 0300 або на сайті музею.
Така виставка стане цікавою як для зрячих (які зможуть перевірити свої тактильні відчуття та спробувати відгатади експонати у темряві), так і для незрячих(які доступній формі дізнаються, як виглядають герої популярних фільмів).
Виставка складається з двох частин: перша – екскурсія по виставці(до 30 хвилин) "Кіномистецтво на дотик", протягом якої потрібно впізнати на дотик культові експонати з улюблених фільмів, при цьому гід розповість вам цікаві факти про них; друга – розшифруєте тематичне передбачення, написане шрифтом Брайля (в мене було: “мультфільм чи фільм? Що обереш ти?" Я — фільм. А як щодо тебе?).
Напишете будь-яку улюблену цитату з фільму шрифтом Брайля та спробуєте багато інших цікавих
активностей в кімнаті для відпочинку, де ви обговорюєте свої враження після прогулянки в темряві і отримаєте відповіді на всі свої питання.
Тут ви вгадаєте тактильні малюнки на дотик та пограєте в ігри наосліп. Наприклад, в кімнаті є тактильні хрестики-нолики, шашки, шахи, лабіринти, кубик Рубика та інші ігри, в які можна пограти без допомоги зору.
Повернемось до самої виставки “Кіномистецтво у темряві”. Спершу вас заводять в маленьку, повністю темну кімнату, де ви чекаєте свого незрячого гіда, який допоможе зорієнтуватися в темряві та відгадати всі експонати, про які потім розповість цікаві факти. Далі вас буде чекати 25 експонатів із 5 фільмів, яких ви повинні розгадати на дотик. Екскурсовод буде давати підказки, крім цього, буде саундтрек або інша звукова доріжка з цього фільму. Особисто мені було це доволі легко, адже я обожнюю фільми/серіали, і мені вистачило всього 20 хвилин, щоб розгадати все.
Дивовижні враження на мене справила навіть не сама виставка, а музей, точніше його наміри: щоб ніхто не забував, що всі люди однакові, не дивлячись ні на які вади зі здоров’ям. Він дає відчути нам життя незрячих людей на собі, кожен з гідів – це надзвичайно цікава та активна особистість, яка може поділитись своїм досвідом та надихнути, зануритись в світ, де ти вмикаєш всі свої органи чуття, окрім зору.