Лайфхаки

Укриваю яблуню на зиму цим матеріалом: не страшні ні морози, ні гризуни

Укриваю яблуню на зиму цим матеріалом: не страшні ні морози, ні гризуни

Молоді яблуні та інші плодові дерева потребують захисту від морозів. Якщо не вкрити саджанці, то вони можуть відморозити плодоносні бруньки або зовсім загинути. Утеплення також допоможе захистити сад від гризунів, які в ньому зимують. Ми розповімо, як укрити яблуню на зиму для безпечної зимівлі.

Коли вкривати яблуні на зиму

Не поспішайте утеплювати сад. Якщо накрити саджанці занадто рано, то життєвий цикл рослини порушиться. Перед тим, як укрити молоду яблуню на зиму, дочекайтеся стабільних заморозків. Протягом кількох днів температура має опускатися до -5° і нижче. Зазвичай така погода настає в другій половині листопада.

Чим укрити яблуню від морозів

Почніть підготовку до зими з мульчування ґрунту навколо саджанців. Посипте пристовбурні кола тирсою, деревною корою, соломою або торфом. Товщина матеріалу має становити приблизно 20 см.

Потім потрібно зробити укриття самої яблуні. Якщо саджанець посаджений цього року, то йому потрібен серйозний захист. Насамперед захистіть прикореневу шийку – найближчу до землі частину стовбура. Обмотайте її складеним у кілька шарів матеріалом, а зверху захистіть м’яким металом або дрібною сіткою.

Також для захисту від гризунів можна використовувати звичайну пластикову пляшку. Відріжте горлечко і дно, а саму тару розріжте збоку. Оберніть стовбур яблуні та закріпіть скотчем.

Саму яблуню замотайте знизу доверху. Покривний матеріал закріпіть мотузками або скотчем.

Укриваю яблуню на зиму цим матеріалом: не страшні ні морози, ні гризуни

Якщо яблуня росте на ділянці не перший рік, то укриття може бути не таким серйозним. У такому разі можна залишити відкритою крону. У таких саджанців захищаємо тільки ділянку стовбура до перших гілок. Складіть матеріал у 4 шари й обмотайте навколо яблуні. Закріпіть зверху мотузкою, шпагатом або сіткою.

Якщо говорити про матеріал, то є кілька варіантів, чим можна обмотати яблуні на зиму. Це може бути агроволокно, мішковина, спанбонд тощо.

Також може бути цікавим