Лайфхаки

Що буде, якщо обполіскувати волосся оцтом: кому не можна його використовувати

Що буде, якщо обполіскувати волосся оцтом: кому не можна його використовувати

Неважко в інтернеті знайти різні домашні лайфхаки, якими користуються жінки, щоб посилити свою привабливість і красу. Доглядати за волоссям допомагають не тільки салонні, а й “бабусині” засоби. Один із таких – оцет для волосся.

Чи безпечний яблучний оцет для волосся – шкода і нюанси продукту

Трихолог Тетяна Мельничук у коментарі УНІАН поділилася своєю думкою про те, як діє яблучний оцет для волосся – відгуки лікаря виявилися неоднозначними. Вона вважає міфом припущення про те, що звичайний оцет може зміцнити волосся:

Коріння цього міфу сягає давніх часів – наші бабусі та прабабусі не мали спеціальних засобів для догляду за волоссям і самі вигадували та робили їх із того, що було під рукою. Зокрема, наші пращури використовували відвари з трав, яйця, желатин, молоко та розведений оцет.

Мельничук зазначає, що стан волосся прабабусь міг бути кращим, ніж у нас зараз, оскільки, по-перше, вони захищали його хусткою від сонячного проміння, холоду, вітру, а також не було так багато чинників, що сприяють ушкодженню волосся, зокрема агресивного висушування феном, фарбування чи завивки, чи розпрямлення.

За її словами, зараз є спеціальний оцет для волосся, та це абсолютно неефективний засіб для зміцнення локонів. Щоб волосся було міцним і здоровим, за ним потрібно правильно доглядати – використовувати відповідний шампунь, робити маски, користуватися кондиціонером і олією, а також не сушити агресивно феном (не висушувати за найвищого температурного режиму).

Що буде, якщо постійно використовувати оцет для волосся

Оцет лише закриває кутикулу (це захист нашого волосся, “панцир”, що тримає всю їхню внутрішню структуру), але не розв’язує питання щодо наповнення волосся амінокислотами, білками, ліпідами, яких стає менше, наприклад, унаслідок впливу сонця чи через фарбування, відвідування басейну.

Лікар каже, що завдяки закриттю кутикули волосся стає блискучим, але такий ефект недовговічний. Користуватися оцтом для волосся, щоб домогтися блиску, варто лише у виняткових випадках, але водночас потрібно використовувати і засоби для догляду за волоссям. Загалом блиск волосся забезпечують ліпіди (спеціальні жирні кислоти), а органічно кутикулу можна закрити завдяки кондиціонеру для волосся.

Також варто враховувати, що оцет для волосся – це дуже кисла рідина, через неї можливе різке закриття кутикули, яке можна порівняти зі спазмом. Кутикула закриється, але при цьому волосся не буде наповнене всіма необхідними поживними елементами, які є в масках, кондиціонерах і оліях.

Кому не можна використовувати яблучний оцет для волосся

Мельничук не рекомендує брати на озброєння оцет для волосся людям з атопічним або себорейним дерматитами, тим, у кого є псоріаз. Ще оцет для волосся протипоказаний тим, хто має чутливу шкіру голови (є свербіж, почервоніння). Крім того, користуватися таким засобом не можна, якщо є випадіння волосся.

Також він протипоказаний і тим, у кого забарвлене, сухе та зневоднене волосся. Ламке волосся під дією оцту може просто зламатися. Крім того, такий засіб не варто використовувати, якщо на волоссі є кератин або ботокс.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Манікюр на зиму 2025: ви підкорите абсолютно всіх (фото)
  • Мода 90-х повертається: яких трендів потрібно дотримуватися, щоб бути на висоті
  • Із чим носити модні штани у 2025 році: дизайнери розкрили секрети

Також може бути цікавим