Лайфхаки

Сантехнік з 30-річним стажем показав, як збільшити напір води за 1 хвилину

З часом у вашого крана став дуже слабкий напір? Заміна його новим виправить ситуацію. Але навіщо даремно витрачати гроші, якщо досягнути того ж результату можна безплатно?

Сантехнік з 30-річним стажем показав, як збільшити напір води за 1 хвилину

Слабкий напір води з крана може здаватися дрібницею. Але як же вона може дратувати! І лише через неї людина може почати задумуватися про покупку нового крана. Але перед тим, як витрачати гроші, варто звернути увагу на одну маленьку деталь, яку часто ігнорують. Це аератор — невелика сіточка на кінці крана, яка може стати причиною всіх проблем. Іноді досить просто почистити її, щоб відновити потужний напір.

Аератор — це не просто “модна фішка” сучасних кранів. Він відповідає за те, щоб вода текла рівномірно, без бризок. А ще він забезпечує економію, яка може досягати 80% (залежно від конструкції) у порівнянні з краном без аератора. Але через те, що він постійно контактує з водою, особливо жорсткою, він забивається піском, іржавинками або мінеральними відкладеннями. Саме тому кран починає “плюватися” або видавати воду тоненьким струмочком. І розв’язувати цю поширену проблему можна буквально за декілька хвилин.

Сантехнік з 30-річним стажем показав, як збільшити напір води за 1 хвилину

Сантехнічні знання, а зазвичай навіть інструменти для цього не потрібні. Але якщо аератор закручений надто міцно, то знадобиться розвідний або гайковий ключ (у більшості випадків на 24). Якщо ключа немає, то просто обгорніть аератор сухою ганчіркою для кращого зчеплення та докладіть трохи сили. Коли знімете деталь, треба розібрати її та гарно прочистити щіточкою. Можна також попередньо замочити в оцті, якщо забруднення міцно “вчепилися” в деталі аератора. Замочування в оцті на 15 хвилин гарно їх розм’якшить.

Після чищення аератор збирається назад і вкручується на місце. Не забудьте про прокладки, інакше кран буде протікати. Якщо все зробите правильно, то напір води повернеться, а кран знову працюватиме як новий. Якщо ж проблема не зникла, то причина може бути у засмічених трубах чи несправностях у системі водопостачання (як низький тиск). Але в більшості випадків саме аератор виявляється головним “винуватцем”.

Також може бути цікавим