Лайфхаки

Побачили це на екрані смартфона – користуватися ним не можна: дрібниця обернеться проблемою

Побачили це на екрані смартфона - користуватися ним не можна: дрібниця обернеться проблемою

Не впускає мобільний телефон тільки той, хто ним не користується. Іноді мобільник падає вдало, а іноді вдаряється екраном об асфальт або бетон – і на склі з’являються тріщини. Хоча часом це може статися через сильне натискання або інший механічний вплив. Багато хто продовжує користуватися телефоном і після цього – бо він працює. Розповідаємо, чому цього робити не варто і що робити, якщо тріснуло скло на телефоні.

Що робити з розбитим склом на телефоні

Мобільний телефон навіть із розбитим склом продовжує нормально працювати, тому багато хто не поспішає його міняти. Але, як виявляється, дуже даремно – рано чи пізно тріщинки на склі можуть стати серйозною проблемою, яку не можна буде усунути.

Тому, відповідаючи на запитання “Чи можна ходити з розбитим захисним склом?”, будь-який фахівець вам скаже: “Ні” – і ось чому.

  • Можна поранитися і небезпечно для очей

Тріснуте скло телефону – це мікроскопічні осколки, які в якийсь момент можуть опинитися в пальці. Дістати їх, з огляду на їхній розмір, буде складно.

Тріщини на склі створюють додаткове навантаження на очі – чіткість зображення знижується і доводиться напружувати зір, навіть якщо вам здається, що ви не помічаєте цієї тріщинки. Крім усього, тріснутий екран телефону видає сильніше випромінювання, що також може негативно позначитися на здоров’ї.

  • Мобільний може раптово перестати працювати

Тріснуте скло може спричинити збої в роботі сенсора або дисплея, тому в будь-який момент телефон може перестати працювати. За відомим законом підлості мобільний виходить з ладу в найбільш невідповідний момент – коли потрібно обов’язково бути на зв’язку.

  • Телефон неможливо буде відремонтувати

Навіть наймініатюрніша тріщинка на склі з часом почне розширюватися, а сам дисплей покриється вже цілою “павутинкою”. Через ці мікротріщини всередину корпусу почнуть потрапляти пил і волога, які можуть призвести до корозії “нутрощів”.

Наприклад, найменша крапля рідини може вивести з ладу мікросхему пристрою. І тоді доведеться міняти не тільки скло, але іноді й купувати новий телефон. Тому тріснуте скло мобільного краще замінити якомога швидше.

Що зробити, якщо тріснуло скло на телефоні, але поміняти можливості немає? І чи можна користуватися телефоном з тріщиною на екрані?

Зробіть так:

  • огляньте смартфон на предмет пошкоджень – якщо тріснуло тільки скло, а не екран, і дисплей, сенсор продовжують працювати, то деякий час, щоб покористуватися телефоном, у вас ще є;
  • наклейте захисну плівку або скло – на якийсь час вони допоможуть запобігти потраплянню вологи та пилу і вбережуть від подальшого руйнування скла;
  • тримайте телефон подалі від води та вологи – наприклад, кладіть його в чохол.

Треба сказати, що ці заходи – тимчасові, і скло так чи інакше все одно потрібно буде замінити. До цього перестрахуйтеся і зробіть резервну копію даних з телефону на випадок, якщо телефон перестане працювати.

Раніше ми розповідали, що таке режим польоту в телефоні та навіщо він потрібен.

Також може бути цікавим