Для того щоб не замерзнути взимку, потрібно знати, які дрова заготовляти.
Жителі приватних будинків знають, що без дров обійтися дуже складно – далеко не у всіх є можливість опалювати будинок газом. До того ж, у рахунках за опалення від такого методу з’являється значна сума. Якщо з’ясувати, які дрова дають більше тепла, то можна зігрітися без серйозних витрат.
Які дрова кращі і горять довше – сухі або вологі
Незалежно від того, яку породу дерева ви вибираєте для обігріву приміщення, завжди використовуйте сухі поліна. Причина проста – деревина здатна увібрати в себе до 50% вологості, а від її рівня залежить теплопровідність.
Наприклад, у вас є один кілограм відносно сухих дров, вологих приблизно на 25%. Якщо почати їх палити, вони дадуть 3 300 кілокалорій тепла. Якби вологість була 30%, то теплопровідність становила б 3 000 кілокалорій. Таким чином стає зрозуміло, які дрова кращі для печі – що вища вологість, то менше тепла віддають поліна. Використовуючи сухі, а не вологі дрова, ви збільшуєте кількість жару вдвічі.
Але є один нюанс, пов’язаний з тим, які дрова горять найдовше. Хоч як би дивно це звучало, але сирі поліна горітимуть довше за сухі, хоча й гірше віддаватимуть тепло. Річ у тім, що вони важать більше, але це тільки через вологу – користі від неї немає в плані теплопровідності. Сире поліно буде шипіти і диміти, випускаючи пару і знижуючи теплопровідність.
Величезна кількість енергії тепла йде якраз у момент випаровування вологи, тому жару поліна віддають менше. Зате якщо покласти їх у розпечену піч як паливо, щоб його вистачило надовго, сирі поліна горітимуть досить тривалий час.
Які дрова кращі для котла чи печі
На практиці, експериментуючи кілька разів, досить легко можна зрозуміти, які дрова краще віддають тепло. Лідируючу позицію посідають дубові культури, другу сходинку – березові. Однак варто розуміти один секрет – тепло дає вага дров, а не їхній об’єм. Це означає, що оберемок тонких гілочок дасть стільки ж жару, скільки й одне велике поліно.
Також для опалювання печі або котла сміливо можна використовувати яблуню, грушу або сливу. Разом із березовими та дубовими полінами вони можуть дати майже стільки ж тепла на одиницю об’єму, скільки дає низькокалорійне вугілля.
Крім дров або разом з ними в піч або котел можна кинути пучок соломи, а також соняшникову, гречану або горохову лузгу. Щоправда, цей варіант підійде тільки тим людям, у яких дуже велика топкова камера в печі, а також є можливість безперервно підкидати паливо, поки не прогріється приміщення.