Розповідаємо, скільки тримати хурму в окропі та навіщо.
Не завжди вдається купити стиглі та солодкі плоди, які не в’яжуть. Але є кілька домашніх способів довести фрукт до “кондиції”. Що зробити, щоб хурма була м’якою і перестала в’язати – читайте нижче.
Як зробити так, щоб хурма стала м’якою
Отже, що робити, якщо хурма жорстка і в’яже? Зазвичай дуже терпкими бувають незрілі плоди. Можна просто залишити їх дозрівати за кімнатної температури, а можна прискорити цей процес.
- Заморозити в морозилці
Терпкості фрукту надають дубильні речовини, які містяться в шкірці. Але якщо хурму заморозити, то за низької температури дубильні речовини зруйнуються. Коли вона відтане, то розм’якшиться і не буде в’язати.
- Потримати в одному пакеті з бананами чи яблуками
Ще один спосіб, як розм’якшити хурму, – покласти до неї в пакет яблука чи банани і зав’язати. Етилен (газ), які виділяють ці фрукти, прискорює дозрівання. З цієї причини поруч із ними не кладуть інші плоди, щоб вони не псувалися завчасно (наприклад, у холодильнику). Але коли потрібно прискорити дозрівання, тоді роблять навпаки.
- Покласти в гарячу воду
Ще один спосіб розм’якшити фрукт і позбутися в’язкості – помістити його в гарячу воду і потримати щонайменше 30 хвилин.
Але що робити з хурмою, якщо вона тверда, а чекати, поки вона розм’якшиться, часу немає? Тоді її просто потрібно полити з чайника окропом. Щоправда, у цього способу є суттєвий мінус: плід стає м’яким, але втрачає вітамін С. Тому, якщо є час, то краще все-таки використовувати способи, про які говорили вище.