Краса

Що робити, якщо печія псує смак Різдва? – Ліза – жіночий сайт для сучасної жінки

Зимові свята — це час радості, сміху, смаколиків, подарунків. Але для багатьох із нас він означає ще й прихід непроханого гостя — печії. Відчуття печіння може позбавити Різдво свого блиску та зіпсувати його смак в найнесподіваніший момент.

Що робити, якщо печія псує смак Різдва? - Ліза – жіночий сайт для сучасної жінки

То чому ж печія руйнує кожен етап на шляху до свят? І що робити, щоб цього не відбувалось? Поговоримо у нашій новій статті!

Святковий стрес

Сезон різдвяних та новорічних свят має бути чарівним та радісним, але зазвичай для вічно зайнятих дорослих цей період асоціюється з біганиною, прикрашанням дому, планування святкової вечері й пошуком ідеальних подарунків. І зазвичай це відбувається все й водночас щедро приправлене завершенням року на роботі. А щойно сідаєш повечеряти після шаленого дня, приходить ще й печія.

Під час стресу тіло виробляє більше шлункової кислоти, а також уповільнює травлення. Разом ці два фактори призводять до кислотного рефлюксу, який погіршується, якщо перекушувати похапцем, або пропускати обід через зайнятість.

Саме тому важливо:

  • Планувати все наперед та розбивати великі завдання на малі, щоб уникнути біганини в останній момент.
  • Робити перерви на антистрес-заняття: прогулянку, медитацію або просто сидіння в тиші та спокої.
  • Не пропускати приймання їжі навіть у напружені дні.
  • Носити з собою в сумці засіб проти печії у зручному пакуванні.

Що робити, якщо печія псує смак Різдва? - Ліза – жіночий сайт для сучасної жінки

Експерти порталу Naprobu рекомендують засіб проти печії “Гіалера”

“Гіалера” – це сучасний засіб проти печії, який поєднує два потужні компоненти: гіалуронову кислоту та альгінат. Завдяки цьому дієвому комбо, “Гіалера” сприяє не лише усуненню печії та важкості  у шлунку, але й зменшенню запалення та відновленню слизової оболонки стравоходу та шлунку.

Препарат має дуже багато плюсів. По-перше, це зручний формат пакування. Стіки це просто відкрив і випив, навіть запивати не потрібно. Зручно носити з собою. По-друге, склад, в якому не має різних незрозумілих компонентів. Печія проходить приблизно за 30 хвилин. Гіалера має приємний грушевий присмак, не викликає ніякого дискомфорту при вживанні“, – пише одна з експерток порталу Katrusja88.

Перекушування під час передсвяткових закупок

Пошуки ідеальних подарунків або закупівля інгредієнтів для святкових страв — це години блукання по магазинах та стояння в чергах. Особливо якщо робити це в останній момент.

Щоб зберегти бадьорість та “заморити черв’ячка”, хочеться швидко перекусити — наприклад, випити солодку каву з булочкою, або перехопити швидкоїжі десь дорогою з одного магазина до іншого. І тут приходить печія.

Чому перекушування на ходу викликають печію:

  • Солодка або жирна їжа може розслаблювати нижній стравохідний сфінктер, дозволяючи кислоті потрапляти у стравохід.
  • Ймовірність рефлюксу також збільшує звичка їсти похапцем або стоячи: це ускладнює травлення.

Тож важливо або сісти десь і поїсти спокійно, або носити з собою корисні снеки, що допоможуть побороти відчуття голоду, але при цьому не провокуватимуть симптоми печії: банани, горіхи, цілозернові крекери.

Зимове кіно на дивані

Це ж так затишно: після всієї святкової біганини згорнутись калачиком на дивані й дивитись різдвяний фільм, закушуючи це печивом або попкорном. Але й цей момент може зіпсувати печія. Чому так?

Коли ти лежиш після або під час їди, сила тяжіння не може допомогти утримати шлункову кислоту далі від стравоходу. Це полегшує її потрапляння у стравохід, через що й виникає відчуття печіння.

Що робити, якщо печія псує смак Різдва? - Ліза – жіночий сайт для сучасної жінки

Що робити натомість:

  • Не лягай принаймні протягом 2-3 годин після їди, а також не їж лежачи.
  • Заміни жирні та солодкі страви на щось легше. Не зловживай десертами.
  • Тримай в аптечці зручний засіб проти печії.

Гіалера – це справжній порятунок для нашої родини! І я, і мій чоловік постійно страждаємо від печії, і цей засіб став для нас справжньою знахідкою. Він швидко нейтралізує кислотність і забезпечує тривале полегшення. Зручний у використанні, з приємним грушевим смаком, Гіалера легко справляється навіть із сильними симптомами. Тепер ми завжди будемо тримати його під рукою. Адже емульсія розфасована в стіки по 15 мл, які зручно покласти в кишеню. Засоби, якими ми користувалися раніше, не давали так швидко результатів“, – пише Nataliia@ на порталі Naprobu.

Несподівана печія під час святкового корпоративу

Святкова вечірка з колегами — це нагода вбратись у красиву сукню. Але тут також є один нюанс: тісний одяг та білизна з утягуванням в зоні живота може створювати додатковий тиск на живіт та погіршувати симптоми печії.

Чудовий вигляд — це не обов’язково жертвування своїм здоров’ям та самопочуттям. Якщо ти раніше помічала в себе симптоми печії, варто відмовитись від коректувального одягу та віддавати перевагу вбранню, яке дозволяє дихати.

А ще не забудь кинути в сумочку зручний засіб проти печії, щоб кислотний рефлюкс не зіпсував смак корпоративу.

…мені дуже сподобалося що хвилин через 10 мені стало краще, зникло печіння, аж стало легше дихати. Раніше про цей препарат не чула оскільки призначали інший, але останнім часом ефект наступав через великий проміжок часу і не надовго. А Гіалера це порятунок. Тепер буду знати й завжди носити в сумочці цей препарат. Як на мене, прям дуже ефективний і швидкодієвий препарат,” – пише експертка порталу Naprobu Евгения.

Що робити, якщо печія псує смак Різдва? - Ліза – жіночий сайт для сучасної жінки

Родинне застілля без печії

Ну, і головна подія зимових свят — святковий обід або вечеря. Родина збирається за столом, всі нарешті розслабляються, смакують страви, частуються напоями, і тут… без запрошення за стіл лізе печія.

Це відбувається через ряд факторів:

  1. Жирна їжа, яка перетравлюється довше й уповільнює спорожнення шлунка та посилює кислотний рефлюкс.
  2. Алкоголь, що полегшує вихід кислоти до стравоходу. Особливо цим “грішить” шампанське, вино та всі кислі алкогольні напої.
  3. Переїдання. Великі порції — великий тиск на шлунок, через що кислота може підштовхуватись вгору й виходити у стравохід.

Бенкетуй без печії!

Приймай менші порції та насолоджуйся кожним шматочком повільно, смакуючи їжу й водночас уникаючи переїдання. Між алкогольними напоями випивай достатню кількість води, щоб розбавити шлункову кислоту та водночас уникнути зневоднення.

Звісно ж, не зайвими будуть легкі частування: салати, смажені або грильовані овочі, нежирні білки. Смакуй їх у перервах між важкими стравами.

І не забудь додати до домашньої аптечки дієвий та швидкий засіб проти печії!

Також може бути цікавим