3 простих рецепти домашнього скрабу для проблемних місць.
Натуральні засоби для догляду за шкірою зараз модні, і домашні скраби не виняток. Вони відлущують ороговілу шкіру, вирівнюють тон і покращують кровообіг. Попри те, що організм і сам справляється з цими завданнями, з віком природні процеси оновлення сповільнюються. Як результат відмерлі клітини накопичуються і закупорюють пори, роблячи шкіру сухою і тьмяною. Тут на допомогу приходить скрабування, яке можна виконувати й в домашніх умовах, інформує Ukr.Media.
Головне завдання скрабу — м'яке відлущування та живлення шкіри.
У чому користь скрабу для тіла
Скраби очищають шкіру від забруднень, пом'якшують і живлять її, нормалізують роботу сальних залоз, володіють масажним ефектом, стимулюючи регенерацію тканин. В результаті шкіра стає пружною, сяючою, покращуються тон та процес мікроциркуляції. Користь такої процедури ще в тому, що вона готує шкіру до нанесення інших засобів. Після скрабування зволожуючий лосьйон або молочко поглинаються глибше, ефективніше впливаючи на шкіру.
Головне завдання скрабу — м'яка ексфоліація (пілінг, відлущування) та живлення шкіри. Але захоплюватися процедурою не варто: 1-2 рази на тиждень буде достатньо. Тут важливо відзначити, що подібні скраби не підходять для шкіри обличчя, так як тверді частинки в їх складі досить агресивні. Використовувати продукт для ніжної шкіри губ потрібно дуже обережно. Доля таких засобів — проблемні зони тіла: живіт, сідниці. Проводити процедуру для тіла у домашніх умовах можна. Зробити скраб власноруч нескладно.
Як зробити скраб
Цукровий
Візьміть одну чайну ложку цукру і додайте дві столові ложки жирної олії, наприклад, кокосової або ши, щоб забезпечити шкірі м'якість. Перемішайте інгредієнти, нанесіть масажними рухами на ділянки тіла, а потім змийте. Щоб не травмувати шкіру, співвідношення інгредієнтів за вагою можна розглядати як 1:3 (цукор та олія відповідно). Якщо хочеться більш вираженого ефекту, змішати компоненти можна в пропорції 1:2.
Сольовий
Вам знадобляться одна чайна ложка морської солі та три столові ложки меду. Ретельно розмішайте інгредієнти до однорідної маси. Потім нанесіть круговими рухами на проблемні ділянки тіла і через кілька хвилин змийте теплою водою. Однак тут потрібно пам'ятати про принцип «не висип мені сіль на рану». Якщо на шкірі є невеликі дефекти, наприклад, відкриті рани, сіль спровокує подразнення та печіння.
Кавовий
Мелені зерна (краще брати середнього або дрібного помелу) добре відлущують омертвілі клітини та тонізують шкіру. Перемішайте в рівних пропорціях 3-4 столові ложки кавової гущі й кокосової олії. Додайте до складу пару крапель ефірної олії, наприклад, грейпфрута або лаванди — але тільки якщо на них немає алергії. Обережно нанесіть масу на шкіру, виконуючи скрабування круговими рухами, без натискання. Після завершення процедури змийте залишки скрабу теплою водою.