Лайфхаки

Як позбутися похмілля: що потрібно випити, щоб швидше стати на ноги

Як позбутися похмілля: що потрібно випити, щоб швидше стати на ноги

Сильні пиятики на свята часто закінчуються не дуже весело: у кращому разі буде легке похмілля, у гіршому – важке. Що робити в цій ситуації? Лікар-гастроентеролог Станіслав Кравчук спеціально для читачів УНІАН розповів, як зняти похмілля і допомогти організму відновитися, а також як не допустити такого стану.

Раніше ми розповідали, як правильно пити горілку та чим її закушувати.

Що допомагає від похмілля до того, як воно настало

Похмілля можна уникнути, якщо дотримуватися кількох правил застілля.

  • Пити в міру

За словами Станіслава Кравчука, безпечної дози спиртного не існує: “Згідно з міжнародними стандартами, лише кількість вживання 1-2 стандартні дози алкоголю на тиждень вважається такою, що несе найменший ризик. Одна стандартна доза – це приблизно 14 грамів чистого спирту (наприклад, така кількість є в келиху вина, невеликій пляшці пива або в 1 чарці міцного алкоголю)“.

  • Пити достатньо води

Часто люди під час застілля п’ють алкоголь, коли відчувають спрагу, а не тому, що хочуть випити. “Важливо, щоб біля келиха з алкоголем також була склянка з водою, і людина могла достатньо вживати води під час застілля – потрібно пити багато води“, – каже лікар.

  • Правильно закушувати

Завдяки жирній їжі алкоголь повільніше засвоюється, і ефект сп’яніння настає пізніше. Але якщо поєднувати жирну і смажену їжу з алкоголем, то на травну систему організму буде велике навантаження, насамперед, на підшлункову залозу і печінку. 

Якщо зловживати алкоголем і жирною їжею, то може виникнути гострий панкреатит. Я не раджу закушувати великою кількістю жирної та смаженої їжі. Не варто перегинати палицю із жирним м’ясом (наприклад, свининою) та ковбасами. Варто їсти овочі, а також усе, що з них можна приготувати, 

– радить гастроентеролог. 

  • Не змішувати алкоголь

Як відомо, сильне похмілля може бути, якщо змішувати різні види алкоголю. За словами лікаря, що більше алкоголь має добавок (барвників, ароматизаторів) та сивушних масел – то сильнішим буде похмілля. Також, якщо в алкоголі є бульбашки, то він інтенсивніше засвоюється, і людина швидше п’яніє.

Чим зняти похмілля – поради лікаря

У ситуації, коли на ранок зовсім погано, хвилює лише одне – як швидко зняти похмілля. Насправді немає чарівного засобу від похмілля, оскільки це стан, під час якого організм через алкоголь має дві проблеми:

  • дегідратація – тобто, втрата рідини;
  • накопичення токсичних сполук, насамперед – ацетальдегіду.

Тож потрібно вживати заходів, які усунуть ці проблеми та допоможуть покращити самопочуття. 

Щоб полегшити стан похмілля, важливо виспатися, пити багато рідини і з’їсти трохи того, що легко засвоюється, наприклад, кашу, банан, варені яйця, нежирне м’ясо (курятина, індичка), 

– радить гастроентеролог.  

Хороші ліки від похмілля, які допоможуть поліпшити стан, зокрема, зменшити головний біль – це прогулянка та холодний душ.

Під час похмілля не варто пити розсіл, попереджає лікар, оскільки там багато солі, яка сприятиме подальшій дегідратації. Щодо ліків від похмілля, то це зазвичай суміш аспірину та якогось вітаміну, і їх не можна назвати “чудодійними” – вони не лікують. Вони лише симптоматично прибирають головний біль.

Також може бути цікавим