Здоровʼя

Цих компонентів не повинно бути у складі фарби для волосся: який найнебезпечніший колір

Цих компонентів не повинно бути у складі фарби для волосся: який найнебезпечніший колір

Існує думка, що фарба для волосся без аміаку краща, ніж та, у складі якої є цей компонент. Насправді, це не завжди так – виявилося, що на якість фарби впливає не тільки наявність або відсутність аміаку, а й ще кілька чинників.

  • Яких компонентів не повинна мати фарба для волосся
  • Чи правда, що безаміачна фарба для волосся менш шкідлива
  • Чи правда, що дорожча безаміачна фарба для волосся є кращою за дорожчу

Яких компонентів не повинна мати фарба для волосся

Існує кілька компонентів, які можуть негативно вплинути на організм дівчини, яка регулярно фарбує волосся побутовими та професійними фарбами.

Аміак

Він допомагає фарбі “пробитися” через захисну оболонку волосини і проникнути вглиб волосяного стрижня. Але саме аміак може викликати свербіж, почервоніння і напади кашлю, оскільки регулярне вдихання парів цієї речовини цілком здатне спровокувати алергічну реакцію.

PDD

P-фенілдіамін (PDD, парафенілдіамін) допомагає “запечатати” пігмент у фарбі – саме завдяки йому відтінок тримається довше. Проте, це дуже небезпечний компонент, який заборонений у Німеччині, Франції та Швеції. Він токсичний, може викликати алергію, а в разі поєднання з перекисом і зовсім змінює структуру клітин ДНК. Відомий випадок, коли в Англії дівчина впала в кому після використання фарби для волосся. Причина – той самий парафенілдіамін, який отруїв її організм.

Гідантоїн

Консервант, який можна зустріти не тільки у фарбі для волосся, а й у багатьох засобах для догляду – шампунях і кондиціонерах. Небезпека полягає в тому, що ця речовина виділяє формальдегід, нехай і в невеликих кількостях. Дослідження показали – формальдегід є потужним алергеном, він може спровокувати висипання та свербіж, а також розвиток різних видів онкології.

Резорцинол

Міститься тільки у фарбах темних кольорів, потрібен, щоб легко прибрати її зі шкіри після фарбування. Крім того, що цей компонент дуже токсичний і може викликати алергічні реакції дихальних шляхів різного ступеня тяжкості, вчені з’ясували, що він провокує порушення роботи ендокринної системи. З 2021 року в країнах Європи резорцинол потрапив до списку особливо небезпечних речовин із ризиком для здоров’я людини.

Крім того, більшість фарб темних відтінків містять у своєму складі плюмбати і меркуріати – солі свинцю і ртуті відповідно. Науковці з’ясували, що якщо ці речовини тривалий час потраплятимуть в організм, вони накопичаться і можуть спричинити серйозне отруєння. Під ударом насамперед печінка та нирки – саме їх свинець і ртуть “атакують” насамперед.

На думку трихолога Тетяни Мельничук, озвучену в коментарі УНІАН, найшкідливішим компонентом у фарбі є окислювач, але без нього не може відбутися жоден вид фарбування.

Вона пояснила, що якщо людина фарбується колір у колір і при цьому використовується 1-3% окислювач, то під час такого фарбування волосся не сильно пошкоджується. Фарбування засобами з такою кількістю окислювача волосся легко витримує. Але навіть якщо вибирати такий щадний спосіб фарбування, за волоссям все одно потрібно правильно доглядати.

У фарбі може бути різний відсоток окислювача, наприклад, 1,5%, 3%, 6% і 9%:

Що вищий відсоток окислювача в складі фарби, то вона агресивніша і тим більше руйнуватиме структуру волосся.

Якщо йдуть дуже високі рівні окисників, то є ризик, що волосся може не витримати, і після застосування окиснювача стане, як вата, або буде ламатися і відпадати.

Чи правда, що безаміачна фарба для волосся менш шкідлива

Експертка вважає, що більш щадні ті фарби, які мають “більш ніжні” складові, і неважливо – містять вони аміак чи ні. Щадні засоби виробляють органічні бренди. Вони дорожчі, ніж ті, які розраховані на мас-маркет.

Такі фарби можуть містити пігмент, замінник аміаку та зволожувальні компоненти, що згладжуватимуть запалення на поверхні шкіри, вирівнюватимуть pH (рівень кислотності) та зволожуватимуть структуру волосся. Завдяки фарбам органічних брендів фарбоване волосся матиме більш доглянутий, блискучий вигляд, ніж те, що пофарбоване засобами, які ми звикли бачити на полицях магазинів.

Мельничук упевнена, що замінник аміаку точно не агресивніший за аміак і не є більш небезпечним для шкіри голови. Єдине, чим небезпечна безаміачна фарба, – це якщо людина на якійсь ділянці шкіри має, приміром, атопічний дерматит, екзему, то в неї можуть виникнути такі самі проблеми зі шкірою голови після того, як на неї потрапить будь-який барвник, навіть за умови використання засобу від дуже хорошого органічного бренда, у якому не буде аміаку.

Трихолог нагадує, що реакція шкіри голови кожної окремої людини на фарбу для волосся дуже індивідуальна:

Якщо є якісь захворювання шкіри голови або якісь неприємні відчуття – варто обирати органічні бренди, у такому разі зменшиться ризик виникнення алергій та запальних процесів.

Якщо ж шкіра голови здорова – вона сіро-блідого забарвлення, людина її не відчуває, немає випадіння волосся, тоді будь-яка фарба, навіть із сегменту мас-маркету, не буде сильно шкодити шкірі, оскільки вона має ресурс для відновлення. Шкіра відновиться після контакту з фарбою за кілька днів.

Чи правда, що дорожча безаміачна фарба для волосся є кращою

Собівартість фарби залежить від того, скільки виробник додав до неї компонентів для догляду за волоссям. “Тому можна говорити, що якість фарби залежить від її ціни”, – зазначив експерт:

Але, якщо фарбуватися дорогим засобом і не доглядати за волоссям, то це ситуацію не врятує – волосся може мати вигляд, як клоччя (сантехнічний льон), буде сухим і пошарпаним.

Утім, якщо жінка використовує дешеву фарбу, але потім використовує необхідні засоби для догляду за волоссям, каже Мельничук, хай навіть бюджетні, то волосся матиме гарний вигляд. Саме тому не можна сказати, що краще – безаміачна фарба чи аміачна, саме додатковий догляд за волоссям впливає на ситуацію.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Чи можна їсти виноград на дієті: лікарка дала відповідь і назвала один нюанс
  • Вчені тестують назальний препарат, який може боротися з раком підшлункової залози
  • Тренер назвав помилку №1, яка заважає позбутися жиру на животі

Також може бути цікавим