Далеко не кожна частина тушки універсальна.
Для того щоб будь-яка страва, приготована з яловичини, була смачною, потрібно вміти правильно вибирати м’ясо. Будь-яка господиня має знати, яка частина тушки для чого підходить і скільки в кожній калорій, якщо є потреба стежити за фігурою. Яка частина яловичини найм’якша і для чого підходить – далі в матеріалі.
Яка частина яловичини найм’якша для варіння
Якщо ви не знаєте, яка частина яловичини найкраща для борщу, то це однозначно челишко – ідеальна частина для жирних супів, якраз таких як розсольник і борщ. Для бульйонів і легших супів підійде шия, кострець із кісточкою, грудинка без грудної кістки і ребер. Також можете розглянути для себе пашину – вона чудово “поводиться” при варінні та тушкуванні, тому суп із такою частиною яловичини точно буде смачним. Навіть зі спинних ребер можна зварити смачний суп, але м’яса там, звісно, не буде.
Також важливо розуміти, яка частина яловичини краща для супу, якщо це бульйон. Господині, які планують готувати його прозорим, мають купувати нижню частину стегна, а ось густіший і жирніший бульйон вийде з гомілки. До речі, якщо якась частина яловичини для холодцю і підходить ідеально, то це та сама гомілка, тож якщо хочете, щоб бульйон застиг рівномірно і вийшов ситним, беріть її.
Яка частина яловичини йде на стейк
Стейк із яловичини – непроста страва, яку не тільки потрібно вміти правильно готувати, а й знати, яке м’ясо вибрати. Не у всіх кулінарів виходить смачний стейк із яловичини – яку частину б не було куплено, якщо вона не “та сама”, нічого не вийде.
Тож запам’ятайте, що стейки преміальної якості робляться тільки зі спинної частини. Що далі від копит – то м’якше м’ясо, тож спинка тварини чудово підходить якраз для смаження великими шматками. Ба більше, є тільки дві частини тушки, які підходять для цих цілей – спинка і верхня частина оковалка.
Яка частина яловичини краща для тушкування
Шматки м’яса люди використовують не тільки для варіння і стейків, а й для тушкування разом з овочами, наприклад. Саме тому запам’ятайте, яка найсмачніша частина яловичини, якщо плануєте процес тушкування. До підходящих частин належать грудинка, рулька, нижня частина кувати, верхня і нижня частина стегна та пашина.
Яка частина яловичини для гуляшу буде найбільш вдалою? Виключно лопатка. З неї вийде чудова страва навіть без надскладних кулінарних навичок.
Яка частина яловичини краща для шашлику
Фразу про те, що шашлик не терпить жіночих рук, можна переглянути і доповнити – він не потерпить невідповідного м’яса. Не важливо, які руки будуть чаклувати над мангалом – головне, щоб була куплена потрібна частина тушки.
Іноді чути, як на ринку і в магазині покупці уточнюють у продавців: “Вирізка – це яка частина яловичини?”, не знаючи, що ця ділянка тіла тварини якраз ідеальна для шашлику. Вона знаходиться практично посередині тушки, дуже м’яка і, якщо посмажити на вугіллі, буде танути в роті.
Яка частина яловичини підходить для котлет і відбивних
Такі варто розуміти, яка частина яловичини найсмачніша, якщо хочеться ніжних і повітряних котлет. Досвідчені господині для таких цілей купують лопатку і пашину. Шикарні відбивні можна зробити з верхньої частини стегна, спинки і філея.
Якщо говорити про те, яка частина яловичини підходить для фаршу, який потім використовуватимуть не тільки для котлет, а й для якихось інших страв, то перекрутити в м’ясорубці цілком можна грудинку, пашину, шию і рульку.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Ось скільки порошку потрібно на одне прання: 99% господинь не вгадують
- У квартирі буде в 2 рази тепліше, а рахунки за опалення менші: ось як це зробити
- Чи потрібно мити чорнослив, курагу та родзинки, перш ніж їсти: точна відповідь