Краса

Раз на день, два чи частіше: скільки разів на день потрібно вмиватися, щоб шкіра була здоровою

Дерматологи назвали ідеальний час для вмивання, щоб шкіра не постраждала.

Раз на день, два чи частіше: скільки разів на день потрібно вмиватися, щоб шкіра була здоровою

Догляд за обличчям — одна з найпоширеніших тем для обговорення серед жінок. У всіх різні ритуали з очищення шкіри, але не всі вони правильні. Про те, скільки разів на день можна вмиватися і як правильно це робити, розповіли лікарі-дерматологи, інформує Ukr.Media.

Очищення — вкрай важливий етап для підтримки здоров'я цього непростого і примхливого органу. Саме від нього залежить те саме красиве сяйво нашої шкіри.

Навіщо потрібно вмиватися щодня

Видалення зовнішніх забруднень. Протягом дня на нашу шкіру осідає велика кількість пилу, бруду, а сальні залози активно виробляють себум. Саме тому наприкінці дня дуже важливо вмиватися, щоб запобігти появі запалень.

Регулювання рівня вироблення себуму. Відомо, що себум — природний процес, який відіграє важливу роль у захисті та зволоженні шкіри. Проте його надмірна кількість здатна викликати закупорку пор, утворення чорних цяток і висипань. Регулярне вмивання сприяє підтримці оптимального рівня шкірного сала та запобігає виникненню акне.

Підготовка шкіри до нанесення косметичних засобів. Щоб сироватки, креми та маски показали максимальний результат, необхідно підготувати шкіру, ретельно очистивши її. Інакше багато цінних компонентів не зможуть досягти глибоких шарів дерми.

Підтримка здорового кольору обличчя. Регулярне вмивання (щодня) покращує кровообіг і стимулює оновлення клітин, завдяки чому шкіра виглядає свіжою та відпочилою.

Скільки разів на день можна вмиватися

Очищення шкіри є важливим етапом у догляді, але в гонитві за красою та доглянутістю, дівчата часто вдаються до фанатичного багатоступеневого очищення шкіри по кілька разів на день. Тренд багатокомпонентного догляду прийшов до нас з Азії, де дійсно дуже поширений подібний підхід до очищення. Але фахівці категорично не поділяють дану позицію. Агресивне часте очищення травмує гідроліпідну мантію, яка відповідає за зволоженість і захист нашої шкіри.

Вони рекомендують вмиватися з використанням очищувального засобу тільки у вечірній час, а вранці буде достатньо ополоснути обличчя водою і протерти ватним диском з освіжаючим тоніком. Спершу пацієнти з недовірою ставляться до даної рекомендації, адже звикли проводити процедуру очищення двічі на день. Але справедливо буде зазначити, що через якийсь час звикають і кажуть, що з таким підходом шкіра стала набагато краще.

Однак тим у кого жирний тип шкіри, може знадобитися більш часте вмивання, особливо в спекотні місяці або при активному способі життя. Але слід пам'ятати, що занадто часте очищення може призвести до збільшення вироблення себуму. Ідеальним варіантом буде вмивання двічі на день, з використанням м'яких очищувальних засобів, без спирту.

Як вибрати ефективний засіб для вмивання

Засоби для вмивання бувають різними: гелі, пінки, муси, молочко тощо. Потрібно вибирати продукт, що відповідає вашому типу шкіри. Наприклад, для комбінованої та жирної шкіри підійдуть гелі, а для сухої та нормальної — більш легкі текстури — пінки та муси.

Також важливо уважно ознайомитися зі складом обраного засобу. Варто уникати косметичних продуктів, що містять велику кількість сульфатів, парабенів та кислот. Річ у тому, що ці елементи можуть значно пересушувати й викликати подразнення шкіри через вплив на гідроліпідну мантію, яка є важливим захисним шаром шкіри.

Також може бути цікавим