Ми всі чули про бамбук, але чи знаєте ви, що ця скромна рослина насправді сильніша від сталі?
Бамбук – це велика порожниста трава з тропіків з великою кореневою системою, але не все настільки просто, інформує UkrMedia.
Бамбук потрапив у книгу рекордів Гіннеса
Окремі види бамбука є рекордсменами за швидкістю росту. Бамбук може вирости за добу на 80см, тобто швидкість росту становить майже 4см за годину.
Бамбук також відомий своєю висотою здатний виростати дуже високо – до 40м заввишки. Через ці властивості бамбук вважається однією з найбільш поновлюваних рослин на Землі. Як тільки бамбук зрізають, він починає рости далі, і робить його ідеальним матеріалом для багатьох цілей.
Бамбук допоміг Томасу Едісону винайти лампочку
Всі чули про Томаса Едісона, але більшість з нас не знають про його знайомство з бамбуком. Вірте чи ні, але бамбук насправді зіграв свою роль у винаході Едісона.
Едісон та його колеги виявили, що обвугленої бамбукової нитки в лампі вистачить на 1200 годин. Всі інші типи ниток були менш витривалими. Едісон спочатку подав заявку на патент з лампочками з використанням обвугленої нитки, виготовленої з бавовни, лляної нитки, деревини та паперу. Однак виявилось, що бамбукова нитка була найкращим матеріалом, що призвело до запуску великомасштабного виробництва лампочок у 1880 році. Бамбукова нитка також допомогла Едісону уникнути судових процесів.
Бамбук сильніший від сталі
Коли ви думаєте про найсильніші матеріали на планеті, чи спадає вам на думку бамбук? Якщо ні, то це не так, тому що бамбук дійсно має міцність розтягування більшу, ніж сталь.
Міцність розтягування відображає, наскільки важко деформувати матеріал. Бамбук не тільки міцніший, ніж сталь, але й стійкіший до розбиття, ніж бетон. Таким чином, бамбук є одним з найсильніших матеріалів на Землі. Завдяки цим властивостям бамбук використовується для створення велосипедних рам через свою легку вагу та неймовірну силу. Це також робить бамбук ідеальним кандидатом для заміни деревини у будівництві. Здатність бамбука згинатися і при цьому не ламатися – це його неймовірна цінність.
Антибактеріальні властивості бамбука
Натуральні антибактеріальні властивості бамбукових волокон роблять бамбук чудовим матеріалом для одягу. Провели тестування, скільки бактерій може вбити бамбук і бавовна протягом 24 годин, і бамбук вбив майже всі бактерії, а бавовна не справилася з цим завданням.
Переваги цієї властивості у тому, що бамбуковий одяг здатний довше зберігати свіжість, тому рекомендується для простирадел, підгузників, рушників. Це, в свою чергу, корисно для навколишнього середовища, так як зменшується кількість прання. Такі антибактеріальні властивості бамбука роблять його цінною сировиною для медичного перев'язочного матеріалу.
Бамбук їстівний (для людей і панд)
Бамбукові пагони є звичною їжею по всій Азії, і, хоч він не містить дуже багато поживних речовин, у пагонів дуже мало жирів і калорій. Бамбукові пагони також є гарним джерелом клітковини. Пагони зрізають з молодих рослин, не вище 15см. Вони роблять страву більш ситною. Не лише люди їдять бамбук, це головна їжа панди. Панди взагалі не їдять нічого, окрім бамбука, але при цьому досягають ваги 90кг.
Бамбук потужний виробник кисню
Бамбук не тільки росте швидше, ніж будь-яка інша рослина, але ще й виробляє на 35% більше кисню, ніж дерева листяних порід. Було виявлено, що бамбук здатний поглинати до 12 тонн вуглекислого газу на 2,5 акри за один рік.
Бамбук може допомогти стабілізувати атмосферу планети, поглинати надлишок вуглекислого газу і допомогти боротися з глобальними змінами клімату. Бамбук також допомагає запобігти ерозії грунтів та повені, завдяки своїй широкій сильній кореневій системі. Це робить бамбук однією з найкорисніших рослин для планети.
Бамбук – відновлювана сировина
Бамбук – прекрасна заміна традиційних порід деревини. Він росте набагато швидше, ріст рослини займає від одного до п'яти років після посадки. В той же час дуб росте
десятиріччя, а вирубка лісів є основним фактором зміни клімату. Бамбук може суттєво скоротити нашу потребу в знищенні лісів і допомогти зберегти навколишнє середовище. Бамбук також має настільки різноманітне використання, що його швидкий ріст робить його ідеальним матеріалом для виробництва товарів.
Від бамбукових велосипедів і до зубних щіток
Бамбук – це рослина з найширшим застосуванням. Як ми вже згадували, бамбук відмінний як будівельний матеріал, можна використовувати для велосипедів, колись використовувався в лампочках та багато іншого. Бамбук все частіше використовують для одягу та домашніх товарів завдяки його природним антибактеріальним та дезодоруючим якостям.
Використання бамбука майже безмежне, завдяки своїм унікальним та корисним властивостям. Використати бамбукову сировину можна майже в кожній галузі промисловості.
Бамбук має дезодоруючі властивості
Бамбук – це природний дезодорант, що робить його ідеальним матеріалом для текстилю. Ці властивості також дали популярність бамбуковим пелюшкам. На сьогодні на ринку багато продуктів, які використовують бамбукове вугілля як головний інгредієнт, який допомагає дезодорувати шкідливі запахи. Дуже популярні дезодоранти бамбукового вугілля.
Це чудова натуральна альтернатива хімічним ароматизаторам та очисникам. Деревне вугілля із бамбука фактично поглинає і зберігає погані запахи, а також вологість, на відміну від традиційних дезодорантів, які просто намагаються замаскувати неприємні запахи.
Бамбук покращує якість алкоголю
У Китаї деякі виробники спиртних напоїв використовують не традиційні дубові бочки для настоювання, а бамбукові стовбури. Алкоголь вводять у бамбуковий стовбур, а потім залишають змішуватися з натуральними соками бамбука. Бамбуковий сік має лікувальні властивості, його застосовують для поліпшення здоров'я легень та як загальний детоксикатор.
Бамбук також поглинає певний вміст алкоголю. Таким чином, бамбук може допомогти покращити якість та смакові властивості алкогольних напоїв.