Режисер-візіонер Майкл Грейсі (“Найвеличніший шоумен”) зняв фільм, який показує життя Роббі Вільямса з його власної перспективи, демонструючи фірмовий гумор і незламний дух співака.
23 січні 2025 року в кінотеатрах України вийде фільм “Роббі Вільямс: Better Man”, що поєднує в собі мюзикл і байопік про одного з найпопулярніших співаків сучасності з унікальною VFX-графікою від спеціалістів зі спецефектів, що працювали над “Володарем перснів”, “Аватаром” і “Планетою мавп”.
Фільм заснований на реальній історії запаморочливого злету, драматичного падіння і вражаючого повернення британської поп-зірки Роббі Вільямса – одного з найяскравіших співаків сучасності.
УНІАН разом із кінокомпанією Adastra Cinema, дистрибутором стрічки в Україні, розповідає про цей дійсно унікальний фільм, що стане справжньою подією як для шанувальників музики, так і для кіноманів.
Про що фільм
Зараз Роббі Вільмс – один із поп-артистів, що мають більше за всіх у світі музичних нагород і відзнак. Шість його альбомів входять до топ-100 найбільш продаваних в історії Британії (із загальними продажами понад 80 млн копій у всьому світі), 14 його синглів ставали №1 у гіт-парадах Великої Британії. Крім того, Роббі є лауреатом 18 премій Brit Awards – більше, ніж у будь-якого іншого артиста. Загалом він випустив 19 альбомів, що очолювали чарти Великобританії, включаючи сольні роботи та альбоми, випущені з бойзбендом Take That, що ставить його в топ-2 артистів усіх часів із найбільшою кількістю гітів.
У листопаді 2023 року Netflix випустив чотирисерійний документальний серіал “Роббі Вільямс”, зрежисований Джо Перлманом, який очолив рейтинг Netflix у 22 країнах і увійшов до в топ-10 у 48 країнах. Тож можна не сумніватися, що на художній фільм про Роббі також чекає шалена популярність.
Режисер-візіонер Майкл Грейсі (“Найвеличніший шоумен”) зняв фільм, який показує життя Роббі Вільямса з його власної перспективи, демонструючи фірмовий гумор і незламний дух співака. Історія відстежує шлях Вільямса з юності, коли він став наймолодшим учасником популярного бойз-бенду Take That, до неперевершених досягнень у сольній кар’єрі – водночас показуючи виклики, які приносять надзвичайна слава та успіх.
Майкл Грейсі обіцяє провести глядачів крізь життя і кар’єру Вільямса в нестандартній та фантастичній формі. Грейсі підійшов до історії піднесення Вільямса з сатиричним поглядом – музиканта на екрані буде зображено у вигляді CGI-мавпи, що робить фільм “Роббі Вільямс: Better Man” однією з найнеординарніших музичних кінобіографій.
CGI-мавпа від творців Голума з “Володаря перснів”
Пояснюючи вибір зобразити музиканта у вигляді персонажа в стилі “Планети мавп”, Грейсі каже: “Я запитав у Роббі: “Якщо б ти був твариною, то якою? Ти колись сказав, що тебе “вивели на сцену виступати, як мавпу”. Тож я думаю, що краще показати тебе не таким, яким ми тебе бачимо, а таким, яким ти бачиш себе”. І Роббі ця ідея дуже сподобалася. Лишилося лише втілити її у життя.
Майкл Грейсі – австралієць. І відколи він був підлітком і починав працювати у сфері візуальних ефектів у Сіднеї, він мріяв одного дня співпрацювати з Wētā, компанією, яка стоїть за створенням таких іконічних цифрових персонажів, як Голум з “Володаря перснів”, Цезар з “Планети мавп” і жителі планети Пандора у “Аватарі”.
Озброєний власними 2D-дизайнами та концептуальним артом, Грейсі представив своє бачення виконавчому продюсеру з VFX у Wētā Девіду Конлі. Вражений і сценарієм, і амбіціями Грейсі, Конлі не лише підтримав проєкт, але й допоміг Грейсі у 3D-превізуалізації ключових музичних сцен і перетворенні дизайнів режисера на реалістичних 3D-персонажів. Пристрасть Wētā і непохитна віра в фільм призвели до того, що компанія у Мельбурні створила спеціальну студію для продакшену “Роббі Вільямс: Better Man”.
У фільмі роль мавпи виконав Джонно Девіс (“Kingsman: Таємна служба”, серіал “Мисливці”): ми не побачимо у кадрі його обличчя, але бачитимемо всі його рухи, адже актор знімався у спеціальному костюмі з датчиками для захоплення рухів – як той, що був на Енді Серкісі, коли він грав Голума у “Володарі перснів”.
“Аніматори створили цифрову версію Роббі, використовуючи численні відеоматеріали самого Роббі для поєднання з грою Джонно”, – пояснює режисер.
Оригінальна музика Роббі Вільямса і його пластика
І хоча самого Роббі ми у цьому фільмі не побачимо, та, звісно, його почуємо. Усі пісні у фільмі виконує сам Роббі Вільямс.
Зокрема, спеціально для фільму він перезаписав такі гіти, як Angels, Feel, Better Man, Let Me Entertain You, Something Beautiful, Rock DJ, She’s the One, Come Undone тощо.
Але у Роббі унікальна не лише музика, але й пластика. І відтворити її на екрані допоміг австралійський хореограф Ешлі Воллен, котрий працював з Грейсі над “Найвеличнішим шоуменом”.
“Саме співавтор сценарію фільму “Роббі Вільямс: Better Man” Саймон Глісон познайомив мене з Майклом Грейсі понад 20 років тому, – згадує Воллен. – І з того часу ми працювали разом над усім, що він робив – від реклам до фільмів. Я ніколи не працював з кимось так довго, і це створює спільну мову. Мені подобається, що Майкл має високі очікування, тому що це мотивує мене. Він також розуміє танець, і я справді щисливий працювати з кимось, хто прагне вносити багато танцю в кіно. Це мрія, що стала реальністю”.
Також до постановки номерів долучилася головна хореографиня команди Роббі Вільямса, і разом із Волленом вони допомогли Джонно Девісу ідеально відтворити фірмову пластику співака.
Справжнє життя Роббі Вільямса
Хоча на екрані ми бачимо мавпу, а не справжнього Роббі, історія, що розповідається у фільмі, – абсолютно справжня. У її центрі – красива і складна історія взаємин батька і сина між Роббі Вільямсом та його батьком, виконавцем Пітером Вільямсом, відомим під сценічним ім’ям Пітер Конвей (його грає Стів Пембертон), а також близькі й теплі стосунки Вільямса з його матір’ю Дженет (Кейт Малвані) та бабусею Бетті (Елісон Стедман). Батьки Вільямса розлучилися, коли йому було три роки, і Пітер більше віддавався стендап-комедії та співам, ніж вихованню сина. У грі Пембертона роль Пітера наповнена емпатією, гумором і сценічним шармом, Стедман вдихнула в роль бабусі Роббі глибоку емоційність, любов і підтримку, а Малвані передала автентичність, душевність та гумор стосунків матері-одиначки зі своїм сином.
Ну а також до касту долучилася австралійська акторка Рейчел Бенно, яка зіграла колишню дівчину Вільямса, Ніколь Епплтон, котра колись була учасницею надзвичайно успішної жіночої групи All Saints разом зі своєю сестрою Наталі Епплтон (її роль у фільмі виконала сестра Рейчел, актриса Каріна Бенно).
“Ніколь Епплтон дуже добра, чудова людина і неймовірна особистість, – згадує Вільямс про свою колишню дівчину, яка досі є його близькою подругою. – Вона була правильною людиною в неправильний час для того, ким я тоді був. У фільмі є моменти, дуже особисті, які мені досі важко дивитися, переживати і розуміти”.
Роббі Вільямс справді ніколи не був янголом і зразковим хлопчиком. Сумнівних моментів, пов’язаних із вживанням заборонених речовин чи непристойною поведінкою в його житті було багато, і саме через це фільм отримав “дорослий” рейтинг R.
“Цей фільм прагне розповісти історію, яку я завжди шукаю: переслідування неможливої мрії, – каже режисер. – Тут Роббі – це не лише поп-зірка, а й людина, яка стоїть за створеним ним образом. Фільм розкриває його недоліки, протиріччя і блиск, які складають справжню особистість Роббі Вільямса”.