Лайфхаки

Спитала у знайомої німкені, чому у неї в ванній немає й натяку на грибок: рецепт напрочуд простого розчину

Для багатьох з нас ванна кімната є апріорі оазою чистоти. Але що робити, коли замість запаху свіжості відчувається затхлість, а в куточках починає пробиватися непрохане «зелене життя»? Вихід є!

Спитала у знайомої німкені, чому у неї в ванній немає й натяку на грибок: рецепт напрочуд простого розчину

Ну хто ж сперечатиметься, що пліснява та грибок, ці постійні вороги ванних кімнат, можуть зіпсувати не лише інтер’єр, а й здоров’я. На щастя, є простий і бюджетний спосіб розв’язати цю проблему причому без агресивної хімії.

Але спочатку нагадаємо, що сирість — перший крок до проблем. Тобто — це відкрите запрошення для грибка. Погана вентиляція, підтікання труб чи просто часте використання води створюють ідеальні умови для його появи. І хоча найкращий спосіб уникнути плісняви — це профілактика (регулярне провітрювання, витримування сухості), навіть найобережніші господарі іноді стикаються з цим неприємним “сусідом”. Що ж робити, якщо грибок уже з’явився? На допомогу приходить перевірений домашній засіб.

Домашній розчин

Ось простий, але надзвичайно ефективний рецепт. У 0,5 склянки окропу влийте 20 мл 9% столового оцту, а потім всипте 10 г лимонної кислоти й ретельно розмішайте. Далі готовий розчин потрібно нанести на уражені ділянки. Найкраще зробити це за допомогою губки або щітки, акуратно втираючи засіб у поверхню. Після цього залиште його діяти на 2-3 години. Поки розчин працює, можна спокійно випити чашку чаю або піти по своїх справах.

Спитала у знайомої німкені, чому у неї в ванній немає й натяку на грибок: рецепт напрочуд простого розчину

А от коли час сплине, то ретельно змийте засіб теплою водою. Якщо грибок був особливо впертим, процес можна повторити ще раз. Зауважимо, що цей розчин не лише ефективно очищає поверхні, але й залишає приємну свіжість без нав’язливого хімічного запаху.

Втім, важливо після того, як ви позбавилися грибка, постаратися не допустити його повернення. Тож забезпечте ванній кімнаті гарну вентиляцію, не залишайте калюжі на підлозі й раз на кілька тижнів проводьте профілактичне очищення безпечним розчином, який ми вам наполегливо рекомендуємо.

Також може бути цікавим